35-lecie Niedźwiedź-Lock

Przez 35 lat działalności firma Niedźwiedź – Lock ciężką prace przekuwała w sukces. Założyciel firmy pan Zygmunt Niedźwiedź 35 lat temu dostrzegł problem wzrostu ilości kradzionych samochodów.

wstęp

Blokady bolcowe

W serwisie samochodowym, którego był właścicielem rozpoczął projektowanie i konstruowanie blokady mechanicznej na skrzynię biegów chroniącej przed kradzieżą samochodu. Pierwsze blokady były blokadami bolcowymi. Działanie blokady polegało na ryglowaniu dźwigni zmiany biegów poprzez umieszczenie trzpienia w specjalnym tunelu. W momencie umieszczenia trzpienia oraz zamknięcia blokady samochód był zabezpieczony.

Do każdego modelu samochodu była konstruowana nowa blokada, umożliwiająca jak najlepsze zabezpieczenie. Blokady bolcowe były pierwszym produktem Niedźwiedź- Lock. Klienci korzystający z blokad zaczęli używać coraz częściej nazwy potocznej. „Niedźwiadki” wkradły się do słownika, a firma osiągała coraz większe sukcesy.

Rynek zagraniczny

W 1996 roku blokady Niedźwiedź – Lock uzyskały certyfikat TUV. W tym samym roku firma nawiązała współpracę z importerem samochodów marki Volkswagen, zyskując tym samym możliwość montażu blokad również poprzez dealerskie serwisy samochodowe.
Eksport blokad mechanicznych oraz ekspansja na rynki zagraniczne rozpoczęła się od Czech. W Ostrawie powstał pierwszy zagraniczny oddział Niedźwiedź – Lock i tym samym marka umacniała swoją wartość również na rynkach zagranicznych.

Rynek zagraniczny

Blokady ryglowe

Patent na znak towarowy oraz produkty, firma Niedźwiedź-Lock uzyskała w 2001 roku.
W 2003 roku konstruktorzy zaprojektowali nowy typ blokady. Blokada ryglowa była odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie Klientów. Nowy produkt szybko zyskał zwolenników i przez ostatnie 13 lat firma Niedźwiedź – Lock projektowała blokady ryglowe do nowych marek samochodów.

Niedźwiedź-Lock dziś

Obecnie firma posiada blokady do ponad 2300 modeli samochodów, a od początku działalności sprzedała około 2 mln blokad w kraju i na świecie.
Firma zatrudnia obecnie 130 pracowników, eksportuje blokady do 15 Krajów.

Niedźwiedź-Lock dziś

Potwierdzona skuteczność działania

W ciągu 35letniej działalności firmy, udoskonalaliśmy proces konstrukcyjny zabezpieczeń mechanicznych, aby zapewnić kierowcom ochronę samochodu przed kradzieżą na najwyższym poziomie. Niezawodność blokad mechanicznych Niedźwiedź-Lock jest wynikiem pracy całego zespołu oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Dzisiejsze blokady mechaniczne cieszą się popularnością wśród kierowców w całej Europie. Nasza praca zastała doceniona przez niezależne instytucje, blokady mechaniczne Niedźwiedź-Lock otrzymały prestiżowe certyfikaty, które potwierdzają skuteczność zabezpieczenia. Zachęcamy do zapoznania się z pełną historią firmy.

Sprawdź gdzie możesz zamontować nasze blokady

Autoryzowany punkt montażowy

Klienci o nas

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!

Łukasz Siedlarek

Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa - zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem. 

Marcin Jaworski

Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.

Robert Borowski

W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.

Kacper Huczko

W opinii naszych klientów blokady "Niedźwiedź-Lock" są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.

Mirosław Hampelski
Ewa Szpot Sp. z o.o.

Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.

Waldemar Dudziak
Pol-Car Dealer

Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.

Marcin Wolak
Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto nr 035

Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.

 

Miłosz Kaczmarek
Toyota-Service R.Fietz

Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.

Małgorzata Rosa