Historia blokad mechanicznych – część II

W 1992 roku powstała pierwsza blokada bolcowa Niedźwiedź-Lock, którą można uznać za prototyp dzisiejszej blokady mechanicznej. Przez ostatnie lata proces produkcyjny był stale udoskonalany. Dzięki temu, możemy zaoferować klientom najwyższą jakość. Przedstawiamy drugą część historii blokad mechanicznych w Polsce.

wstęp

Nowy sposób montażu blokad mechanicznych

Kolejną, ważną datą dla udoskonalenia zabezpieczenia mechanicznego do samochodu, jest rok 1997. W tym roku został zmieniony sposób montowania blokad przeciwkradzieżowych Niedźwiedź-Lock w karoserii samochodu. Aby zamontować wcześniejszy model zabezpieczenia, należało rozwiercić karoserie samochodową w kilku miejscach. Począwszy od roku 1997, blokady mechaniczne były montowane na śruby lub w miejscach technologicznych otworów istniejących już w karoserii. Dzięki temu, montaż zabezpieczenia chroniącego przed kradzieżą był mniej inwazyjny i nie miał wpływu na utratę gwarancji przez właściciela samochodu. Takie rozwiązanie jest stosowane po dziś dzień przez firmę Niedźwiedź-Lock.

Rozwiązania dostosowane do konstrukcji samochodów

Pod koniec lat 90 w układzie skrzyni biegów w większości samochodów montowane były stalowe linki, które umożliwiały zmianę biegów. Nowy projekt blokowania dźwigni, zaproponowany przez Zygmunta Niedźwiedzia w 1999 roku, umożliwiał bezpośrednią blokadę stalowych linek za pomocą specjalnie skonstruowanej łapki. Blokowanie dźwigni skrzyni biegów było jeszcze bardziej skuteczne i niezawodne.

Rozwiązania dostosowane do konstrukcji samochodów

Prosta obsługa i niezawodność działania

Po roku 2000 firma Niedźwiedź-Lock wprowadzała nowe rozwiązania w procesie produkcji i montażu. Jednym z nich było wyposażenie mechanicznej blokady w bolec unieruchamiający, montowany na stałe. Taki rodzaj blokady zapewniał prostą i bezproblemową obsługę za pomocą dołączonego kluczyka.

Produkty udoskonalane przez dziesiątki lat

Już od ponad 20 lat udoskonalamy proces produkcyjny i wprowadzamy najlepsze rozwiązania technologiczne. Mamy pewność, że mechaniczne blokady przeciwkradzieżowe zapewniają skuteczną ochronę.

Produkty Niedźwiedź-Lock to gwarancja:

  • bezpiecznego montażu,
  • wykorzystywania najwyższej jakości produktów.
Produkty udoskonalane przez dziesiątki lat

Sprawdź gdzie możesz zamontować nasze blokady

Autoryzowany punkt montażowy

Klienci o nas

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!

Łukasz Siedlarek

Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa - zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem. 

Marcin Jaworski

Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.

Robert Borowski

W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.

Kacper Huczko

W opinii naszych klientów blokady "Niedźwiedź-Lock" są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.

Mirosław Hampelski
Ewa Szpot Sp. z o.o.

Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.

Waldemar Dudziak
Pol-Car Dealer

Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.

Marcin Wolak
Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto nr 035

Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.

 

Miłosz Kaczmarek
Toyota-Service R.Fietz

Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.

Małgorzata Rosa