Jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta zabytkowe?

Jak zabezpieczyć auto zabytkowe/klasyk?

Klasyczne auta wzbudzają zainteresowanie i zachwyt kierowców oraz przechodniów. Klasyki charakteryzują się pięknymi kształtami i klasą samą w sobie. Dlatego nie dziwi nas fakt, że fanów aut zabytkowych z roku na rok jest coraz więcej. Niestety klasyki cieszą się popularnością również wśród złodziei. Skradzione auta zabytkowe w większości przypadków rozbierane są na części i w takiej formie sprzedawane.

Auta zabytkowe/klasyki

Kiedy mówimy o samochodzie zabytkowym?

 • Kiedy pojazd wpisany jest do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach

 • Kiedy pojazd ma co najmniej 40 lat

 • Kiedy pojazd ma co najmniej 25 lat pod warunkiem, że posiada większość oryginalnych części (minimum 75%, w tym główne podzespoły). Dodatkowo dany model samochodu musi być wycofany z produkcji od przynajmniej 15 lat.

 • Kiedy pojazd uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Ubezpieczenie od kradzieży aut zabytkowych

W wielu przypadkach ubezpieczenie od kradzieży w samochodach zabytkowych jest bardzo drogie, dlatego większość klientów rezygnuje z takiej formy zabezpieczenia. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych w ogóle nie oferują ubezpieczenia AC samochodów zabytkowych. Jak w takim przypadku zabezpieczyć nasz wyjątkowy samochód przed kradzieżą? Polecamy nasze blokady mechaniczne, które ochronią Twój samochód przed kradzieżą.

Ubezpieczenie klasyków od kradzieży

Blokada mechaniczna Niedźwiedź-Lock

Mieliśmy przyjemność już kilkukrotnie zakładać nasze zabezpieczenia do klasycznych samochodów w tym do Mercedesa 560SEC. Nasza blokada po zamontowaniu jest niewielkich rozmiarów dzięki czemu nie ingeruje w kultowy wygląd wnętrza samochodu.

Zapraszamy wszystkich miłośników klasyków do montażu skutecznych blokad antykradzieżowych Niedźwiedź-Lock. Nasz Dział Handlowy z miłą chęcią odpowie na wszystkie pytania oraz doradzi w kwestii wyboru blokady idealnej.

Niedźwiedź-Lock w klasykach

 

Blokady Niedźwiedź-Lock – którą wybrać?

Obie blokady w 100% chronią przed kradzieżą „na walizkę”.

Blokada drążka zmiany biegów: to mechaniczne zabezpieczenie antykradzieżowe montowane na stałe w nadwoziu samochodu. Sprawdzi się zarówno w przypadku manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

Blokada drążka kierownicy: to mechaniczna blokada układu kierownicy stosowana w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po zamontowaniu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Jej skuteczność bazuje na całkowitym unieruchomieniu kierownicy za pomocą mechanicznego układu blokującego.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(20).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(25).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(54).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(55).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(59).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(64).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(67).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(73).jpg
 • fotobueno_BEAR_LOCK_III_(75).jpg

Profesjonalna blokada dla Twojego auta

Oferujemy ponad 2500 rodzajów blokad i ciągle się rozwijamy. Oznacza to, że mamy profesjonalne zabezpieczenie stworzone dla Twojego samochodu. 

Sprawdź gdzie znajdziesz najbliższy autoryzowany punkt montażowy:

» MAPA PUNKTÓW MONTAŻOWYCH «

Jeżeli w dalszym ciągu masz  jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z Naszym Działem Handlowym. Postaramy się odpowiedzieć w najbardziej satysfakcjonujący sposób.

Aldona Linke

Specjalista ds. obsługi klienta
Tel. +48 61 8 933 913
handlowy2@niedzwiedz-lock.pl

Monika Waliszak

Specjalista ds. obsługi klienta
Tel. +48 61 8 933 911
handlowy@niedzwiedz-lock.pl

Anna Kukułka

Specjalista ds. obsługi klienta
Tel. +48 61 8 933 912
handlowy3@niedzwiedz-lock.pl

Sprawdź gdzie możesz zamontować nasze blokady

Autoryzowany punkt montażowy

Klienci o nas

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!

Łukasz Siedlarek

Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa - zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem. 

Marcin Jaworski

Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.

Robert Borowski

W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.

Kacper Huczko

W opinii naszych klientów blokady "Niedźwiedź-Lock" są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.

Mirosław Hampelski
Ewa Szpot Sp. z o.o.

Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.

Waldemar Dudziak
Pol-Car Dealer

Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.

Marcin Wolak
Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto nr 035

Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.

 

Miłosz Kaczmarek
Toyota-Service R.Fietz

Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.

Małgorzata Rosa