Lokalizator radiowy do samochodu czy warto?

Co to Lokalizator radiowy?

Lokalizator radiowy umożliwia zlokalizowanie skradzionego pojazdu i zwiększa szanse na odzyskanie utraconego mienia. Czym dokładnie jest lokalizator radiowy, jak działa i czy warto zainwestować w takie zabezpieczenie? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

LOKALIZATOR RADIOWY ‒ CO TO?

Działanie lokalizatora radiowego opiera się na częstotliwości fal radiowych. W przypadku kradzieży auta urządzenie umożliwia zlokalizowanie pojazdu, a co za tym idzie, jego odzyskanie. Przez cały czas nadajnik pozostaje nieaktywny, co podczas akcji uniemożliwia złodziejowi wykrycie urządzenia.

Opisywane urządzenie powinno być zamontowane w trudnodostępnym miejscu, ale w takim, w którym nie będzie ryzyka uszkodzenia.

 

KRADZIEŻ AUTA A LOKALIZATOR

Jak lokalizator może pomóc przypadku kradzieży samochodu? Już wyjaśniamy! Gdy samochód zostanie skradziony, właściciel powinien czym prędzej powiadomić policję oraz producenta lokalizatora. Po informacji dotyczącej kradzieży auta, nadalnik zostaje zdalnie aktywowany. Po aktywacji urządzenie wysyła sygnały radiowe o dedykowanej częstotliwości. Wysyłane sygnały umożliwiają zlokalizowanie pojazdu. Sygnał namierzany jest za pomocą specjalistycznej aparatury. Po ustaleniu lokalizacji do akcji wkraczają odpowiednie służby.

LOKALIZACJA RADIOWA ‒ CZY WARTO?

Już na wstępie należy podkreślić, że lokalizator radiowy nie uchroni auta przed kradzieżą, a jedynie umożliwi odnalezienie pojazdu, który już dostał się w nieodpowiednie ręce. Dobrze mieć tego świadomość i, jeśli zdecydujemy się na lokalizator, pomyśleć także o innym zabezpieczeniu, na przykład o blokadzie mechanicznej.

Jakie plusy ma natomiast lokalizator radiowy? Tutaj wymienić możemy takie zalety, jak:

  • odporność na zagłuszenia
  • możliwość wykrycia aut znajdujących się w kontenerach i garażach podziemnych
  • aktywacja urządzenia dopiero po kradzieży, co minimalizuje ryzyko wykrycia lokalizatora przez złodzieja.

PODSUMOWANIE

Lokalizator radiowy działa w oparciu o częstotliwość fal radiowych i umożliwia znalezienie skradzionego pojazdu. Inwestycja w takie zabezpieczenie zwiększa szansę na odzyskanie skradzionego mienia, ale w żaden sposób nie chroni przed kradzieżą. Dobrze mieć to na uwadze i pamiętać także o innych zabezpieczeniach. 

Sprawdź gdzie możesz zamontować nasze blokady

Autoryzowany punkt montażowy

Klienci o nas

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!

Łukasz Siedlarek

Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa - zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem. 

Marcin Jaworski

Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.

Robert Borowski

W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.

Kacper Huczko

W opinii naszych klientów blokady "Niedźwiedź-Lock" są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.

Mirosław Hampelski
Ewa Szpot Sp. z o.o.

Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.

Waldemar Dudziak
Pol-Car Dealer

Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.

Marcin Wolak
Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto nr 035

Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.

 

Miłosz Kaczmarek
Toyota-Service R.Fietz

Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.

Małgorzata Rosa