Blokady mechaniczne a systemy elektroniczne które wybrać?

30 stycznia, 2023

Mechaniczne blokady antykradzieżowe to obok systemów elektronicznych, jedna z metod zabezpieczania pojazdu przed kradzieżą. Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązanymi jest często poruszany w dyskusjach na forach internetowych. Niedźwiedź-Lock na podstawie długoletniego doświadczenia postara się przedstawić Państwu najważniejsze kwestie związane z mechanicznymi i elektronicznymi blokadami zabezpieczającymi pojazdy.

wstęp

SPOSÓB DZIAŁANIA

Mechaniczne blokady antykradzieżowe najczęściej montowane są na stałe w nadwoziu samochodu. Ich działanie opiera się na uniemożliwieniu poruszania drążkiem skrzyni biegów. Natomiast elektroniczne systemy zabezpieczające oparte są na technologii, która blokuje impulsy w elektronice pojazdu, uniemożliwiając odpalenie i poruszanie się samochodem.

PORÓWNANIE ZABEZPIECZEŃ

Mechaniczne blokady do sprawnego działania nie wymagają aktywność podzespołów samochodu. Pełna autonomiczność systemu blokującego zapewnia optymalne bezpieczeństwo nawet, gdy elektronika auta zostanie uszkodzona. Jest to największa wada elektronicznych zabezpieczeń przed kradzieżą, które nie chronią samochodu w razie braku zasilania. Dodatkowo mechaniczne blokady są znacznie prostsze w montażu, nie ingerują w podzespoły pojazdu, pozwalają więc na zachowane gwarancji udzielonej przez producenta.

Porównanie systemów zabezpieczających

ZALETY WYBORU BLOKAD NIEDŹWIEDŹ-LOCK

Szybki i łatwy montaż bez utraty gwarancji,
Konkurencyjna cena,
Gwarancja jakości potwierdzona licznymi atestami i certyfikatami,
Intuicyjna obsługa.

Dodatkowo Blokady mechaniczne Niedźwiedź – Lock są widoczne z zewnątrz, naklejka naszej firmy odstrasza potencjalnych złodziei.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK