Rozwój marki Niedźwiedź-Lock

HISTORIA FIRMY

HISTORIA FIRMY

Z POLSKI NA 4 KONTYNENTY

Firma Niedźwiedź-Lock swoją działalność rozpoczęła jako niewielki warsztat. Wprowadzenie na rynek pierwszych blokad antykradzieżowych otworzyło przed nią nową drogę rozwoju. Przedstawiamy historię firmy, która obecnie zdobywa rynki światowe.

1981

Historia firmy Niedźwiedź-Lock sięga początku lat 80-tych, kiedy to twórca marki, Zygmunt Niedźwiedź otworzył warsztat samochodowy, którego specjalizacją był montażu zabezpieczeń antykradzieżowych.

1992

Na bazie wieloletniego doświadczenia właściciela firmy w dziedzinie systemów antykradzieżowych, powstaje pierwsza w świecie blokada skrzyni biegów z wyjmowanym trzpieniem, tzw. blokada bolcowa.

1996

Produkty Niedźwiedź-Lock otrzymują certyfikat monachijskiego TÜV – najbardziej prestiżowej jednostki certyfikującej w przemyśle motoryzacyjnym.

Nawiązanie współpracy z importerem samochodów Grupy Volkswagen Polsce – firmą Kulczyk Tradex.

Powstanie pierwszego zagranicznego oddziału firmy Niedźwiedź-Lock w Ostrawie, w Czechach.

1997

Zdobycie pierwszego złotego medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przeniesienie firmy do nowej siedziby.

1998

Przełom w dziedzinie montażu. Powstanie pierwszej blokady ramkowej, której montaż nie wymagał ingerencji w karoserię auta.

Wdrożenie systemu zarządzania jakością według normy ISO:9001.

2003

Powstanie pierwsza blokady ryglowej.

2004

Przyznanie Dużego Złotego Medalu MTP po wcześniejszym zdobyciu trzech złotych medali MTP.

2006

Firma została rozbudowana o nową halę produkcyjną, uruchomiono również nową linię produkcyjną. Od tej pory proces produkcji blokad odbywa się z wykorzystaniem komputerowo sterowanych obrabiarek CNC

2008

Sprzedaż zagraniczna przekroczyła sprzedaż krajową. Otwarcie oddziałów w Holandii oraz w Niemczech.

2010

Założyciele firmy, Państwo Regina oraz Zygmunt Niedźwiedź zostają laureatami konkursu „Wielkopolski Przedsiębiorca XX-lecia 1990-2010”.

2016

35-lecie firmy Niedźwiedź-Lock

Holenderska organizacja „NBSA Instituut” przyznała blokadom Niedźwiedź-Lock tytuł produktu roku w kategorii „motoryzacja”

ZOBACZ NOWĄ ODSŁONĘ FIRMY

ZOBACZ

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK