Jakie samochodowe blokady antykradzieżowe warto kupić?

30 stycznia, 2023

Mechaniczna blokada skrzyni biegów jest montowana na stałe w samochodach osobowych i dostawczych. Jej założenie to najczęściej kwestia jednej wizyty w autoryzowanym punkcie montażu – w zależności od budowy podukładów samochodowych założenie blokady trwa od kilku do góra kilkunastu godzin.

wstęp

Inne sposoby zabezpieczenie samochodu – czy są warte uwagi?

Na rynku zabezpieczeń samochodowych dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń. Oprócz mechanicznej blokady na skrzynię biegów, kierowcy mogą również wybierać spośród:

elektronicznych i mechanicznych odcięć zapłonu,
zakładanych blokad na kierownice i mechanicznych blokad na pedały.

O ile wszystkie zabezpieczenia to niższa cena i możliwość samodzielnego montażu, to skuteczność i sprawność urządzeń może zawieść.

Odcięcie zapłonu wystarczy?

Największą wadą elektronicznych odcięć zapłonu jest rozwiązanie technologiczne w postaci przycisku uruchamiającego silnik. Najczęściej montowany jest w widocznym miejscu pod deską rozdzielczą, co sprawia, że złodziej w kilka sekund może sforsować zabezpieczenie. Jest to urządzenie, które zależne jest od źródła zasilania – w przypadku przerwania dopływu prądu, odcięcie zapłonu przestanie działać. Mechaniczne odcięcia są zdecydowanie bardziej skuteczne, ponieważ są bezpośrednio montowane na klamrze akumulatora.

Odcięcie zapłonu wystarczy?

Blokady na kierownice i blokady pedałów – czy skuteczne?

Zakładane blokady na kierownice to najczęściej wybierane tanie zabezpieczenia chroniące przed kradzieżą i jednocześnie najmniej skuteczne. Wszystko przez wykorzystane materiały w procesie produkcji – blokady na kierownice są najczęściej wykonane z drutu, oblanego tworzywem. Dla większości złodziei, przepiłowanie zabezpieczenia za pomocą piłki do metalu nie stanowi większego wyzwania. Dodatkowo, każdorazowe zakładanie blokady na kierownice może być dla właściciela uciążliwe.

Mechaniczna blokada pedałów nie wymaga zasilania i jest tanim rozwiązaniem. Niestety, przy niektórych modelach wystarczy lekkie poluzowanie zabezpieczenia, aby ściągnąć blokadę po zamknięciu. Dodatkowo, w tańsze zabezpieczenia nie są wyposażone w zamki z hartowanej stali. W takim przypadku rozwiercenie zamka przy użyciu odpowiedniego sprzętu nie stanowi większego problemu.

Zaufaj ekspertom w dziedzinie zabezpieczeń samochodowych – blokady mechaniczne Niedźwiedź-Lock to ochrona samochodu oceniana na 99% i setki zadowolonych kierowców!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK