Blokada skrzyni biegów, czy autoalarm?

28 stycznia, 2023

Wielu kierowców zastanawia się, jaki rodzaj zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą wybrać. Zastosowanie odpowiedniego rozwiązania zapewni lepszą ochronę auta przed złodziejami. Na rynku dostępne są różne rodzaje zabezpieczeń. Który z nich jest najlepszy – blokada skrzyni biegów, a może autoalarm?

wstep

Rodzaje zabezpieczeń

Zabezpieczenia antykradzieżowe można podzielić na dwie grupy:
wymagające źródła zasilania,
mechaniczne.

Do tej pierwszej grupy należą między innymi autoalarmy, które muszą być na stałe podłączone do źródła zasilania. Bez tego nie będą działać. Co prawda znajdziemy na rynku nowoczesne autoalarmy wyposażone we własne zasilanie. Jednak dla profesjonalnego złodzieja odcięcie autoalarmu od zasilania nie stanowi większego problemu.

Mechaniczne zabezpieczenia auta przed kradzieżą charakteryzują się tym, że do prawidłowego funkcjonowania nie potrzebują źródła zasilania. Przykładem takich blokad są produkty marki Niedźwiedź-Lock. Polski producent zastosował w nich nowoczesne rozwiązania i mechanizmy. Ich innowacyjność polega właśnie na tym, że działają bez źródła zasilania.

Blokada skrzyni biegów vs autoalarm

Blokada skrzyni biegów vs autoalarm

Autoalarm jest jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń stosowanych przez kierowców. Jego działanie polega na tym, że informuje o próbie otwarcia drzwi, maski lub bagażnika. Dźwięk autoalarmu może przestraszyć potencjalnego złodzieja. Może, ale nie musi.

Za jeden z najbardziej skutecznych rodzajów zabezpieczeń kierowcy uważają blokady skrzyni biegów. Nawet jeśli złodziejowi uda się wejść do naszego samochodu, to i tak nie ruszy. Blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock uniemożliwia bowiem poruszanie drążkiem. A co za tym idzie, auto zostaje skutecznie unieruchomione. Urządzenie montowane jest na stałe w nadwoziu. Nadaje się do każdego samochodu, zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Blokady skrzyni biegów producenta Niedźwiedź-Lock są bezawaryjne. Złodziej nie jest w stanie ich złamać ani uszkodzić. Zamek blokady zrobiony jest z odpornego metalu hartowanego.

>>KLIKNIJ<< i sprawdź jak proste w obsłudze są blokady Niedźwiedź-Lock

zamykanie blokad

Wysoka skuteczność produktów Niedźwiedź-Lock

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, blokady skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock są skuteczne na poziomie aż 99%. Wysoka jakość urządzeń została potwierdzona licznymi atestami oraz certyfikatami niezależnych instytucji.

Co ważne, montaż skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock nie wpływa negatywnie na działanie samochodu ani nie przeszkadza w jego prowadzeniu. Nie powoduje też uszkodzenia karoserii.

Reasumując, największe zalety mechanicznych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą Niedźwiedź-Lock to:

– wysoka skuteczność i jakość,
– bezpieczeństwo montażu,
– atrakcyjna cena.

Zarówno autoalarmy, jak i blokady skrzyni biegów mają swoje zalety i chronią auto przed kradzieżą. Głównym zadaniem autoalarmu jest przestraszenie złodzieja, natomiast blokada skrzyni biegów uniemożliwia ruszenie samochodem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK