Mity i fakty na temat blokad mechanicznych

Mechaniczne blokady skrzyni biegów i kierownicy uznawane są za jedne z najskuteczniejszych sposobów ochrony samochodu przed kradzieżą. Często stosowanym przez kierowców rozwiązaniem jest autoalarm, jednak nie jest on tak skuteczny, jak chociażby zabezpieczenia antykradzieżowe marki Niedźwiedź-Lock. Zdemontowanie lub odcięcie autoalarmu od źródła zasilania dla profesjonalnego złodzieja nie stanowi większego problemu. Natomiast blokady antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock wyróżniają się 99% skutecznością. Istnieją jednak pewne mity na temat ich jakości i funkcjonalności. Co to są za mity? Czy mają coś wspólnego z rzeczywistością?

wstęp

Zniszczenie blokady za pomocą ciekłego azotu – czy to możliwe?

W internecie można znaleźć informacje na temat rzekomej możliwości zdjęcia blokady przy wykorzystaniu ciekłego azotu. W jaki sposób miałoby się to udać? Otóż, podobno po potraktowaniu ciekłym azotem blokada zamarza, a po uderzeniu młotkiem – rozpada się na kawałki jak szkło. Prawda czy mit?

Jest to nieprawdą. Temperatura wrzenia ciekłego azotu wynosi -195,8 °C, a zestalenia, czyli przejścia w stan stały -210,0 °C. Ze względu na właściwości substancji zamrożenie mechanicznej blokady w warunkach domowych jest niemożliwe. Aby pozbyć się i zniszczyć zabezpieczenie należałoby to zrobić w laboratorium, co z całą pewnością przerasta możliwości typowego złodzieja samochodów.

Kradzież auta z wykorzystaniem wiertarki – prawda czy fałsz?

Kolejny mit na temat blokad antykradzieżowych na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej realny. Chodzi o możliwość rozwiercenia zamka zabezpieczenia. Zapewne niejeden złodziej próbował ukraść samochód z użyciem wiertarki. Jeśli jednak trafił na auto z zamontowaną blokadą kierownicy albo skrzyni biegów marki Niedźwiedź-Lock to miał pecha. Produkty z firmy z Lubonia są bowiem odporne na tego typu działania. Rozwiercenie zamka jest niemożliwe, ponieważ jest on zabezpieczony specjalnymi pinami wykonanymi z hartowanej stali:

  • dwoma z przodu,
  • trzema z tyłu.

Hartowaniu poddana została również cała obudowa zamka. Dodatkowo zamek posiada specjalny mechanizm zabezpieczający przed siłowym wyciągnięciem bębenka.

Kradzież auta z wykorzystaniem wiertarki – prawda czy fałsz?

Zniszczenie blokady za pomocą łomu?

Kolejnym, rozpowszechnianym w sieci, mitem na temat mechanicznych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą jest możliwość siłowego rozchylenia konstrukcji, na przykład z wykorzystaniem łomu. To również nie jest możliwe. Między innymi dlatego, że konstrukcja blokady antykradzieżowej Niedźwiedź-Lock montowana jest w co najmniej trzech miejscach w samochodzie. Siłowe odchylenie blokady było możliwe, ale tylko w przestarzałych konstrukcjach. Zastosowanie specjalnego systemu montażowego w nowoczesnych zabezpieczeniach Niedźwiedź-Lock uniemożliwia ich siłowe rozchylenie. Warto dodać, że ich montaż odbywa się przy wykorzystaniu fabrycznych otworów w karoserii samochodu. Dzięki temu nie ma ryzyka utraty gwarancji producenta auta.

 

Czasochłonny demontaż blokady

Złodzieje samochodów dysponują technologią oraz wiedzą, dzięki którym potrafią łamać elektroniczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Gorzej – z ich punktu widzenia – wygląda to w przypadku blokad mechanicznych. Jedynym sposobem pozbycia się ich z samochodu jest demontaż przeprowadzony przez profesjonalnego mechanika, i to przy zastosowaniu specjalistycznych narzędzi. Czynność ta jest jednak bardzo czasochłonna. Demontaż blokady zajmuje wiele godzin. Dlatego też produkty marki Niedźwiedź-Lock wyróżniają się niemal stuprocentową skutecznością. Samochody oznaczone naklejką z logo firmy z Lubonia są szerokim łukiem omijane przez złodziei.

Sprawdź gdzie możesz zamontować nasze blokady

Autoryzowany punkt montażowy

Klienci o nas

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!

Łukasz Siedlarek

Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa - zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem. 

Marcin Jaworski

Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.

Robert Borowski

W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.

Kacper Huczko

W opinii naszych klientów blokady "Niedźwiedź-Lock" są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.

Mirosław Hampelski
Ewa Szpot Sp. z o.o.

Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.

Waldemar Dudziak
Pol-Car Dealer

Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.

Marcin Wolak
Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto nr 035

Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.

 

Miłosz Kaczmarek
Toyota-Service R.Fietz

Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.

Małgorzata Rosa