Mity i fakty na temat blokad mechanicznych

30 stycznia, 2023

Mechaniczne blokady skrzyni biegów i kierownicy uznawane są za jedne z najskuteczniejszych sposobów ochrony samochodu przed kradzieżą. Często stosowanym przez kierowców rozwiązaniem jest autoalarm, jednak nie jest on tak skuteczny, jak chociażby zabezpieczenia antykradzieżowe marki Niedźwiedź-Lock. Zdemontowanie lub odcięcie autoalarmu od źródła zasilania dla profesjonalnego złodzieja nie stanowi większego problemu. Natomiast blokady antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock wyróżniają się 99% skutecznością. Istnieją jednak pewne mity na temat ich jakości i funkcjonalności. Co to są za mity? Czy mają coś wspólnego z rzeczywistością?

wstęp

Zniszczenie blokady za pomocą ciekłego azotu – czy to możliwe?

W internecie można znaleźć informacje na temat rzekomej możliwości zdjęcia blokady przy wykorzystaniu ciekłego azotu. W jaki sposób miałoby się to udać? Otóż, podobno po potraktowaniu ciekłym azotem blokada zamarza, a po uderzeniu młotkiem – rozpada się na kawałki jak szkło. Prawda czy mit?

Jest to nieprawdą. Temperatura wrzenia ciekłego azotu wynosi -195,8 °C, a zestalenia, czyli przejścia w stan stały -210,0 °C. Ze względu na właściwości substancji zamrożenie mechanicznej blokady w warunkach domowych jest niemożliwe. Aby pozbyć się i zniszczyć zabezpieczenie należałoby to zrobić w laboratorium, co z całą pewnością przerasta możliwości typowego złodzieja samochodów.

Kradzież auta z wykorzystaniem wiertarki – prawda czy fałsz?

Kolejny mit na temat blokad antykradzieżowych na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej realny. Chodzi o możliwość rozwiercenia zamka zabezpieczenia. Zapewne niejeden złodziej próbował ukraść samochód z użyciem wiertarki. Jeśli jednak trafił na auto z zamontowaną blokadą kierownicy albo skrzyni biegów marki Niedźwiedź-Lock to miał pecha. Produkty z firmy z Lubonia są bowiem odporne na tego typu działania. Rozwiercenie zamka jest niemożliwe, ponieważ jest on zabezpieczony specjalnymi pinami wykonanymi z hartowanej stali:

dwoma z przodu,
trzema z tyłu.

Hartowaniu poddana została również cała obudowa zamka. Dodatkowo zamek posiada specjalny mechanizm zabezpieczający przed siłowym wyciągnięciem bębenka.

Kradzież auta z wykorzystaniem wiertarki – prawda czy fałsz?

Zniszczenie blokady za pomocą łomu?

Kolejnym, rozpowszechnianym w sieci, mitem na temat mechanicznych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą jest możliwość siłowego rozchylenia konstrukcji, na przykład z wykorzystaniem łomu. To również nie jest możliwe. Między innymi dlatego, że konstrukcja blokady antykradzieżowej Niedźwiedź-Lock montowana jest w co najmniej trzech miejscach w samochodzie. Siłowe odchylenie blokady było możliwe, ale tylko w przestarzałych konstrukcjach. Zastosowanie specjalnego systemu montażowego w nowoczesnych zabezpieczeniach Niedźwiedź-Lock uniemożliwia ich siłowe rozchylenie. Warto dodać, że ich montaż odbywa się przy wykorzystaniu fabrycznych otworów w karoserii samochodu. Dzięki temu nie ma ryzyka utraty gwarancji producenta auta.

Czasochłonny demontaż blokady

Złodzieje samochodów dysponują technologią oraz wiedzą, dzięki którym potrafią łamać elektroniczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Gorzej – z ich punktu widzenia – wygląda to w przypadku blokad mechanicznych. Jedynym sposobem pozbycia się ich z samochodu jest demontaż przeprowadzony przez profesjonalnego mechanika, i to przy zastosowaniu specjalistycznych narzędzi. Czynność ta jest jednak bardzo czasochłonna. Demontaż blokady zajmuje wiele godzin. Dlatego też produkty marki Niedźwiedź-Lock wyróżniają się niemal stuprocentową skutecznością. Samochody oznaczone naklejką z logo firmy z Lubonia są szerokim łukiem omijane przez złodziei.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK