Kradzież aut w Polsce!

30 stycznia, 2023

KRADZIEŻ AUT W POLSCE

W ostatnim czasie docierają do nas informacje o dużej ilości skradzionych samochodów na ulicach takich miast jak Warszawa, Poznań, Katowice i Wrocław oraz w ich okolicach. W Warszawie zdecydowana część skradzionych samochodów to auta nowe lub prawie nowe, natomiast w pozostałych województwach skradziono najwięcej aut 6-10 letnich.

Największą popularnością wśród złodziei „cieszą” się modele z Grupy Volkswagen oraz marki takie jak: Mazda, Toyota, Honda czy Mitsubishi.

Skuteczność blokady mechanicznej Niedźwiedź-Lock

Z tego co nam wiadomo większość ze skradzionych samochodów była wyposażona w zabezpieczenie elektroniczne, niestety w wielu przypadkach samo zabezpieczenie elektroniczne nie wystarcza. Złodzieje wyposażeni są w coraz to lepszy sprzęt i oprogramowanie, dzięki którym kradzież auta odbywa się w błyskawiczny i sprawny sposób. Niedźwiedź-Lock oferuje blokady mechaniczne, które są idealnym dopełnieniem do zabezpieczeń elektronicznych, ale doskonale sprawdzają się też jako zabezpieczenie samodzielne.

blokada niedzwiedz lock

Gdzie najczęściej kradną samochody?

Najczęściej kradzież samochodów odbywa się w ciemnych alejkach, nieoświetlonych i niestrzeżonych parkingach, spod bloków czy sklepów. Bardzo często słyszymy też o kradzieży aut spod domu na posesji! Ciekawostką jest również fakt, że ostatnio z ulic Warszawy auta znikają w biały dzień, pod okiem kamer i przechodniów. Złodzieje w obecnych czasach są tak pewni swoich narzędzi i umiejętności, że nie wzbudzają podejrzeń, a sama kradzież praktycznie nie różni się od standardowego otwierania auta przez właściciela.

Co się dzieje ze skradzionymi samochodami?

Kradzieżą aut w większości przypadków zajmują się zorganizowane grupy przestępcze, które kradną auta w celu rozbiórki i sprzedaży na części. Skradziony samochód trafia do tzw. dziupli, gdzie w kilkanaście/kilkadziesiąt minut zostaje pozbawiony tabliczek znamionowych i rozebrany na części. Jeśli Policja odpowiednio szybko nie namierzy skradzionego samochodu, szansa na jego znalezienie jest znikoma…

Złodzieje kradną również na tzw. zamówienie, czyli celem przestępcy jest konkretna marka i model samochodu.

Oferta Niedźwiedź-Lock

Od około 35 lat zajmujemy się produkcją i dystrybucją mechanicznych zabezpieczeń antykradzieżowych, nasze blokady montowane są na stałe w konstrukcji auta i stają się integralną częścią samochodu.

Niejednokrotnie blokady Niedźwiedź-Lock poddawane były testom, które utwierdziły nas w przekonaniu, że produkujemy blokady trwałe, skuteczne i godne polecenia! Dodatkowym zabezpieczeniem i ostrzeżeniem jest nasza naklejka, którą przyklejamy po montażu blokady na szyby samochodu. Okazuje się, że sam widok naszego zabezpieczenia zniechęca złodzieja do próby kradzieży tak zabezpieczonego auta.

>>Blokady kierownicy<<  >>Blokady skrzyni biegów<<  >>Blokada JOYLOCK<<

blokada niedzwiedz lock 2

PODSUMOWUJĄC

Blokady Niedźwiedź-Lock odporne są na:

rozwiercanie zamka
ciekły azot
kradzież na walizkę
włamanie się do mechanizmu blokady
siłowy sposób ominięcia blokady
szybki demontaż blokady

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK