Najczęściej kradzione samochody w 2015

30 stycznia, 2023

Choć z roku na rok liczba kradzionych samochodów w Polsce jest coraz mniejsza, to kierowcy nie rezygnują z montażu zabezpieczeń samochodowych. Większa świadomość wśród kierowców zdecydowanie obniżyła liczbę udanych kradzieży samochodów – jeszcze 15 lat temu, w 1999 roku, liczba skradzionych aut w Polsce wyniosła prawie 70 tysięcy. W 2014 roku statystyki policyjne wskazywały na około 14 tysięcy udanych prób kradzieży w całej Polsce. Wśród zabezpieczeń samochodowych, szczególnie chętnie wybierane są antykradzieżowe blokady skrzyni biegów, ze względu na bezawaryjność i wysoko ocenianą skuteczność. Jakie samochody cieszyły się największym zainteresowaniem wśród złodziei w 2015 roku?

wstęp

Kradzież samochodów – jakie auta są najbardziej popularne?

Amatorzy cudzych samochodów w Polsce szczególnie upodobali sobie niemieckie marki. Od lat najczęściej kradzionymi samochodami są Volkswageny oraz popularne modele Audi. Zdecydowana większość kradzionych samochodów jest sprzedawana na części. Wyjątkiem są samochody marki premium oraz modele aut luksusowych.

Modele kradzione w 2015 roku

Poniżej przedstawiamy ranking najczęściej kradzionych aut w Polsce w 2015. Od kilku lat większość modeli utrzymuje się na tych samych miejscach:

>najnowsze oraz starsze modele Golfów,
>najpopularniejsze modele Audi, szczególnie A4, A6, A3,
>Volkswagen Passat oraz Touran,
>Seat Leon,
>najbardziej rozpoznawalne modele Toyoty, m. in: Corolla i Yaris,
>Honda, w szczególności Civic oraz Accord,
>Ford – Mondeo i Focus.

Modele kradzione w 2015 roku

Gdzie nie warto parkować samochodu?

Najbezpieczniej zaparkować auto na parkingu strzeżonym lub we własnym garażu. Jeśli warunki na to nie pozwalają, warto zdecydować się na montaż niezawodnego zabezpieczenia. Samochody są kradzione najczęściej ze z niestrzeżonych parkingów znajdujących się przy ulicach, parkingów osiedlowych. Nie warto również parkować samochodu, szczególnie na noc, na parkingach przy supermarketach czy źle oświetlonych ulicach. Najwięcej samochodów ginie w dużych miastach, szczególnie w Warszawie, gdzie złodzieje nie są amatorami, tylko „doświadczonymi profesjonalistami”. Kierowcy z Wielkopolski oraz ze Śląska powinni zadbać o ochronę swojego samochodu. W tych województwach kradzież samochodu zdarza się najczęściej.

Jak ochronić samochód przed kradzieżą?

Na rynku dostępnych jest wiele zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą, do których zaliczyć można: zabezpieczenie mechaniczne skrzyni biegów, alarmy samochodowe, zabezpieczenia na kierownice. Rekomendujemy wybór mechanicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego Niedźwiedź-Lock. Skuteczność i jakość produktu potwierdzają coroczne testy przeprowadzane przez niezależne instytucje certyfikujące w Polsce (Instytut Mechaniki Precyzyjnej) oraz w Europie (Certyfikat TUV, atest czeski, atest holenderski, węgierski, rosyjski, rumuński).
Jak ochronić samochód przed kradzieżą?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK