Blokada kierownicy – jak działa? Czy warto montować?

30 stycznia, 2023

Coraz więcej kierowców szuka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą im dodatkowo zabezpieczyć ich samochody przed kradzieżą. Jedną z popularniejszych metod jest oczywiście blokada kierownicy. W jaki sposób działa? Czy warto się decydować na montaż? Zachęcamy do lektury.

Kradzieże samochodów

Niezależnie od tego, czy masz samochód nowy, czy starszego typu, warto go odpowiednio zabezpieczyć przed niechcianą kradzieżą. Dla złodzieja liczy się przede wszystkim zysk. Starsze modele przeznaczone są zwykle na części, natomiast nowe pojazdy wywożone i sprzedawane za granicą. Mimo że w samochodach nowej generacji nieco trudniej jest wejść do środka pojazdu, złodzieje świetnie sobie z tym radzą. Przede wszystkim wykorzystując, tak zwaną metodę na walizkę. Polega ona na przechwyceniu sygnału z kluczyka i złamaniu zabezpieczenia.

Nawet jeżeli złodziej wejdzie do środka auta, nie musi go ukraść. Nowoczesne i dodatkowe systemy zabezpieczające pojazd są naprawdę skuteczne i polecane. Jednym z nich jest na pewno popularna w ostatnim czasie blokada kierownicy.

Blokada kierownicy – co to jest?

Blokada kierownicy jest zabezpieczeniem montowanym bezpośrednio w obrębie kierownicy. Pozwala ona skutecznie przeciwdziałać kradzieżom samochodów. Działanie tego urządzenia jest bardzo proste. Sprzęt ten uniemożliwia osobom niepowołanym na wykonanie jakiegokolwiek manewru kierownicą, tym samym udaremniając złodziejowi kradzież.

Można wyróżnić kilka rodzajów tych zabezpieczeń antykradzieżowych, dzięki temu na montaż mogą się decydować zarówno osoby, będące właścicielami starszych aut, jak i nowoczesnych modeli pojazdów.

Rodzaje blokad kierownicy

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje blokad kierownicy.

blokada typu laska – jest to starszy model zabezpieczenia na kierownicę, chętnie wykorzystywany kilkanaście lat temu. Do dziś można jednak spotkać w niektórych samochodach charakterystyczną laskę nałożoną na kierownicę.
blokada dyskowa – kształtem przypomina stalowy talerz. Montuje się ją na całej powierzchni kierownicy,
mechaniczna blokada kierownicy – jest to innowacyjny rodzaj zabezpieczenia wykorzystywany w samochodach z elektrycznie sterowaną skrzynią biegów. Tuż po zamontowaniu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Wykorzystując mechaniczny układ blokujący, całkowicie unieruchamia się kierownicę. To, co wyróżnia to rozwiązanie to fakt, że blokada ta jest w zasadzie niewidoczna, nie wpływa także negatywnie na wygląd wnętrza samochodu.

Blokada kierownicy – czy warto?

Blokada znacznie utrudnia złodziejowi kradzież pojazdu, aby sforsować zabezpieczenie potrzeba czasu. Konieczność dłuższego demontażu sprzętu sprawia, że wielu złodziei zwyczajnie rezygnuje z kradzieży. Co więcej, w przypadku założenia mechanicznej blokady kierownicy, demontaż jest praktycznie niemożliwy. Ściągnąć zabezpieczenie może wyłącznie osoba, która dysponuje kluczykiem. Jest to zatem naprawdę polecany rodzaj sprzętu antykradzieżowego.

Blokada kierownicy jest popularnym rodzajem dodatkowego zabezpieczenia pojazdu. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu zabezpieczenia, dzięki temu mogą się na niego zdecydować zarówno osoby, które mają starsze pojazdy, jak będące właścicielami nowych aut. W przypadku nowszych modeli samochodów szczególnie polecana jest mechaniczna blokada kierownicy. Funkcjonalne, dyskretne i solidne zabezpieczenie, którego sforsowanie jest praktycznie niemożliwe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK