Najlepsze sposoby na ochronę samochodu przed kradzieżą

30 stycznia, 2023

Choć liczba skradzionych samochodów z roku na rok jest coraz niższa, w zeszłym roku policja odnotowała ponad 13 tysięcy udanych prób kradzieży w całej Polsce. Jeszcze kilkanaście lat temu, pod koniec lat 90. liczba ta była kilkukrotnie wyższa niż dzisiaj. Kierowcy, którzy chcą zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą mogą skorzystać z wielu rozwiązań. Odcięcia zapłonu, profesjonalne alarmy samochodowe, GPS w aucie, blokady mechaniczne – jaki typ zabezpieczenia jest najbardziej skuteczny? Gdzie parkować i na co zwracać szczególną uwagę, zostawiając samochód na całą noc? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

wstep

Ochrona samochodu – najpopularniejsze rozwiązania

Niedrogą propozycją, która jeszcze kilka lat temu była niezwykle popularna są blokady pedałów oraz blokady kierownicy. Spadek popularności wiąże się z niską skutecznością – demontaż zabezpieczenia nie stanowi większego problemu dla profesjonalnego złodzieja. Zdjęcie blokady pedałów zajmuje nieco więcej czasu. Dodatkowo, kierowca każdorazowo musi zakładać zabezpieczenie, co może być uciążliwe. Odcięcie zapłonu to kolejny sposób na ochronę samochodu przed kradzieżą. Ważną kwestią jest miejsce montażu zabezpieczenia. Najlepiej wybierać trudno dostępne miejsca. Większość kierowców montuje blokadę zapłonu pod tapicerką. Odcięcia zapłonu należą do typu zabezpieczeń, które działają w oparciu o zasilanie. W przypadku jego odcięcia, system przestaje spełniać swoją funkcję. Amatorzy cudzych aut doskonale wiedzą, gdzie szukać takich zabezpieczeń – odcięcie zapłonu w większości przypadków opóźnia tylko „pracę” złodzieja.

Alarmy samochodowe i GPS w aucie – czy warto?

Kolejną grupą zabezpieczeń są alarmy samochodowe. Kierowcy mają z czego wybierać – na rynku dostępnych jest wiele modeli, które w mniej lub bardziej skuteczny sposób chronią auto przed kradzieżą. Jeśli chcesz wyposażyć auto w alarm samochodowy, wybieraj spośród tych modeli, które nie cieszą się dużą popularnością. W większości przypadków złodzieje samochodowi doskonale wiedzą, jak obejść konkretne typy zabezpieczeń. Jeśli wyposażysz swój samochód w popularny model, tylko ułatwisz złodziejowi zadanie. Proste autoalarmy wykorzystują sygnał dźwiękowy, który informuje o otwarciu drzwi lub maski auta. Najbardziej profesjonalne modele są wyposażone w funkcję powiadomienia, które wykorzystują moduły GPS oraz GSM. Dzięki temu, w razie wykrycia próby kradzieży system zdalnie wysyła wiadomość SMS. Alarmy samochodowe wymagają źródła zasilania. Po jego odcięciu, system przestanie działać poprawnie. Na montaż systemu GPS w aucie decyduje się coraz większa liczba kierowców. Moduł GPS pozwala na zlokalizowanie auta po udanej próbie kradzieży. Złodzieje samochodów coraz częściej wykorzystują specjalnie zagłuszarki sygnałów, które uniemożliwiają namierzenie pojazdu.

Alarmy samochodowe i GPS w aucie – czy warto?

Mechaniczne znaczy skuteczne

Mechaniczne blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy działają niezależnie od źródła zasilania, dlatego jedynym sposobem na kradzież samochodu jest demontaż zabezpieczenia. Dział konstrukcyjny Niedźwiedź-Lock wykorzystuje zrywalne śruby i nakrętki oraz systemy pinów, które uniemożliwiają dostęp do serca blokady. Zamek zabezpieczenia jest przygotowywany z hartowanej stali, nie ma możliwości jego rozwiercenia z użyciem wiertarki czy wyciągnięcia bębenka zamka. Specjalnie opracowany montaż uniemożliwia również zdjęcie blokady z wykorzystaniem łomu czy siły. Oferujemy zabezpieczenia, które zapewniają najwyższy poziom ochrony. Skuteczność blokad mechanicznych potwierdziły niezależne instytucje, m.in. Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Blokady Niedźwiedź-Lock posiadają również niemiecki certyfikat TUV.

Jak uchronić samochód przed kradzieżą?

Jeśli musisz pozostawić samochód na niestrzeżonym parkingu lub przy ulicy, pamiętaj o kilku prostych zasadach:
schowaj panel radia od schowka,
nie trzymaj torebki, portfela, telefonu, kluczy i innych wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu,
nie zostawiaj samochodu, szczególnie na noc w źle oświetlonych miejscach i na parkingach, na których nie ma innych samochodów,
pamiętaj o zamknięciu wszystkich okien.

Zabezpieczenie dla kierowców z całej Polski

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK