Alpine – ochrona przed kradzieżą, zabezpieczenie auta

30 stycznia, 2023

Od wielu lat auta marki Renault plasują się w pierwszej dziesiątce najczęściej kradzionych samochodów w Polsce. Największym zainteresowaniem cieszą się nowe auta, zwłaszcza modele Capture, Clio, Grand Scenic.

Coraz częściej łupem złodziei jest również Renault Alpine. Mimo że z roku na rok liczba skradzionych aut nieco spada, nie wolno zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu pojazdu. W jaki sposób ochronić samochód przed złodziejami?

Wstęp

Renault Alpine – WYJĄTKOWE AUTO

Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży samochodu, należy parkować auto w bezpiecznym miejscu – w garażu lub na strzeżonym parkingu. Warto przy tym unikać nieznanych rejonów miasta, okolicy bez monitoringu oraz dłuższego postoju w niebezpiecznej lokalizacji. Każdy z tych czynników może przyczyniać się do kradzieży samochodu.

Mimo że kradzież auta zwykle poprzedza dokładne planowanie, niekiedy złodziej wykorzystuje nadarzającą się okazję. Jedną z takich sytuacji jest widok samochodu z uchylonymi szybami. Aby nieco zmniejszyć ryzyko przedostania się do pojazdu niechcianej osoby, po zaparkowaniu należy zawsze zamykać szyby.

Najlepszą ochroną Renault Alpine będą zabezpieczenia antykradzieżowe. Montaż specjalnych blokad nie wymaga ingerencji w różne podzespoły auta. Jest to bardzo ważne, ponieważ samochód nie traci dzięki temu gwarancji.

Blokady antykradzieżowe do samochodów Renault

Właściciele Renault mogą zdecydować się m.in. na blokadę skrzyni biegów i kierownicy.

Blokada skrzyni biegów

Blokada skrzyni biegów to zabezpieczenie antykradzieżowe montowane w nadwoziu auta na stałe. System skutecznie uniemożliwia zmianę biegów, a tym samym odjechanie samochodem przez złodzieja. Blokada nie może być sterowana zdalnie. Aby działać, nie potrzebuje zasilania.

Obsługa blokady skrzyni biegów jest bardzo łatwa, ponieważ przy użyciu kluczyka. Jedną z największych zalet systemu antykradzieżowego jest zastosowanie odpornych na uszkodzenia elementów. Niemożliwe jest zatem rozwiercenie zamka, wyrwanie blokady oraz jakiekolwiek ingerowanie w mechanizm.

Blokada układu kierowniczego

Blokada układu kierowniczego to bardzo skuteczna ochrona przed kradzieżą samochodu, polegająca na uruchomieniu kierownicy przy pomocy specjalnego układu blokującego. Zabezpieczenie antykradzieżowe nie zabiera miejsca osobie kierującej pojazdem oraz pasażerowi. Nie ma zatem żadnego wpływu na komfort podróżowania samochodem oraz na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Montaż blokady nie wpływa w żaden sposób na wygląd układu kierowniczego, ponieważ zostaje dyskretnie wkomponowany w obudowę.

System jest w pełni mechaniczny, łatwy w obsłudze (wystarczy użyć kluczyka), nie ulega awariom. Ponadto nie powoduje blokady kierownicy w trakcie zderzenia oraz nie ingeruje w żaden sposób w system odpowiedzialny za uruchamianie poduszek powietrznych.

home blokady skrzyni biegow 1

PODSUMOWANIE

Większość skradzionych Renault Alpine jest rozbieranych przez złodziei na części, które są następnie sprzedawane. Aby ochronić samochód przed kradzieżą, należy zastosować zaawansowane środki zabezpieczające, takie jak blokada skrzyni biegów i kierownicy. Oba systemy są intuicyjne, łatwe w obsłudze oraz niepodatne na próby uszkodzenia. Dlatego skutecznie chronią przed włamaniem i kradzieżą samochodu przez niepowołane osoby.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK