Blokada cargo – ochrona załadunku

29 stycznia, 2023

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami związanymi z blokadą CARGO.

Czym są czarne linki widoczne na zdjęciach?

Linki na zdjęciach, są to pancerze wewnątrz których przesuwają się linki.

W jakim celu poprowadzone zostały linki? Za co są odpowiedzialne?

Linki te napędzają bolce blokujące drzwi.

Po co i co to są widoczne metalowe blaszki?

Metalowe blaszki są to uchwyty pancerza, które mocują te pancerze do nadwozia pojazdu. Nie zawsze da się umieścić pancerze w jakichś przestrzeniach zamkniętych samochodu, aby nie opadały. Muszą być zamontowane „na sztywno”, aby blokada działała prawidłowo.

cargo3

Dlaczego linki są poprowadzone w taki, a nie inny sposób?

Sposób prowadzenia linek ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowej pracy blokady, dlatego sposób ich prowadzenia wskazany jest w instrukcjach montażu blokady Cargo.

Czy do każdego modelu auta skonstruowana jest inna blokada CARGO?

Do każdego modelu samochodu jest inna blokada Cargo, chyba że są to samochody bliźniacze (jeden model auta produkowany przez różne firmy) jak np.: Fiat Scudo, Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Toyota Proace.

W samochodach wyposażonych w wysokie drzwi tylnej przestrzeni ładunkowej dodatkowo montowany jest siłownik elektryczny, którego zadaniem jest wzmocnienie skuteczności działania blokady Cargo.

Co sprawia, że blokada CARGO jest skuteczna?

Wszystkie elementy blokujące drzwi przestrzeni ładunkowej, znajdują się wewnątrz tej przestrzeni i nie ma do nich żadnego dostępu z zewnątrz.

 

Jak się posługiwać taką blokadą? Czy przekręcenie kluczyka wystarczy, aby odblokować/zablokować blokadę CARGO?

Do zamknięcia/otwarcia blokady wystarczy przekręcenie kluczem zamka blokady – blokada z zamkiem typu Kk.

W przypadku zamka K zamknięcie odbywa się bez użycia klucza, do otwarcia potrzebny jest klucz.

Co się dzieje, po przekręceniu klucza, że blokada chroni przed kradzieżą?

Po przekręceniu klucza w blokadzie, w pancerzach zaczynają się przemieszczać linki napędzające bolce blokady. Wysuwające się z rur blokady bolce, trafiają w specjalnie zaprojektowane elementy oporowe drzwi i blokują ich otwarcie.

Jaki jest przedział cenowy montażu takiej blokady?

Cena montażu blokady waha się między 1300 a 2000 zł i jest zależna od regionu Polski, w jakim odbywa się montaż. Firmy współpracujące z Firmą Niedźwiedź-Lock są firmami niezależnymi i same decydują o swojej polityce cenowej.


Testy blokady CARGO

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK