Domowe sposoby zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

30 stycznia, 2023

Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Z tym pytaniem boryka się wielu kierowców. Niektórzy z nich próbują chronić swoje auto przed złodziejami, konstruując własne blokady. Czy domowe sposoby zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą są skuteczne?

wstep

Domowe sposoby na złodziei

Zabezpieczenia domowej konstrukcji polegają na unieruchomieniu samochodu, tak aby złodziej nie mógł ruszyć. Najczęściej są to sposoby na:

odcięcie dopływu paliwa,
odcięcie zapłonu.

Działanie tego typu zabezpieczeń polega najczęściej na umieszczeniu w aucie ukrytych przełączników. Takich, które po ich włączeniu odcinają zapłon albo dopływ paliwa. Przełączniki muszą być zamontowane w niewidocznym miejscu. I co najważniejsze – w miejscu najmniej oczywistym. Chodzi o to, żeby złodziej nie domyślił się, gdzie mogą się one znajdować. I tutaj pojawia się problem. Taki sposób zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą ma sens, dopóki złodziej nie odkryje przełącznika. Jeśli go znajdzie, wówczas skuteczność blokady spada do zera.

Utrudnienie dla kierowcy

To tylko jeden z przykładów pokazujących, że skuteczność zabezpieczeń własnej roboty jest bardzo ograniczona. Domowej konstrukcji sposoby na odcięcie zapłonu czy dopływu paliwa mogą w najlepszym wypadku unieruchomić pojazd. Nie chronią one jednak auta przed holowaniem. Dodatkowo utrudniają korzystanie z samochodu. Kierowca, zanim ruszy, musi na przykład dostać się do przełącznika, żeby móc w ogóle odpalić.

Oczywiście tego typu zabezpieczenia mają swoich zwolenników, którzy będą bronić zasadności ich stosowania. Jednak jak pokazuje powyższy przykład, skuteczność takich konstrukcji jest niewielka.

Utrudnienie dla kierowcy

Blokady od wiodącego producenta

Inaczej rzecz ma się w przypadku mechanicznych zabezpieczeń samochodu Niedźwiedź-Lock. Ich skuteczność, według opinii fachowców, wynosi aż 99%. Uzyskanie niemal stuprocentowej skuteczności jest wynikiem między innymi zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na efektywną ochronę auta.

Zabezpieczenia antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock pasują do wszystkich najbardziej znanych samochodów. W bogatej ofercie tego producenta kierowcy znajdą:

blokady skrzyni biegów,
blokady Cargo,
blokady kierownicy,
zabezpieczenie Safe Box.

Blokady Niedźwiedź-Lock chronią przed złodziejami nie tylko sam samochód, ale też jego załadunek. Mowa tutaj o stosowanym w autach dostawczych innowacyjnym zabezpieczeniu Bear-Lock Cargo. Załadunek jest chroniony dzięki zamontowaniu dodatkowego zaryglowania drzwi.

Produkty polecane przez specjalistów

Mechaniczne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą Niedźwiedź-Lock rekomendowane są między innymi przez firmy ubezpieczeniowe i koncerny samochodowe. O ich skuteczności świadczy też zadowolenie kierowców, którzy korzystają z produktów tej marki.

Wybór odpowiedniego zabezpieczenia auta przed złodziejami zależy od indywidualnych preferencji kierowcy. Jednak nie każdy sposób może zagwarantować niemalże stuprocentową skuteczność. W przeciwieństwie do blokad marki Niedźwiedź-Lock.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK