Gdzie najczęściej kradną samochody?

30 stycznia, 2023

Skąd i kiedy najczęściej kradną samochody?

Kradzież aut to wciąż bardzo opłacalny biznes, zarówno kradzież na tzw. zamówienie, jak i kradzież aut na części. Czy zastanawialiście się chociaż raz, czy tam, gdzie parkujecie jest bezpiecznie? Może następnym razem warto się nad tym zastanowić? A jeśli pojawi się wątpliwość co do potencjalnego niebezpieczeństwa, wtedy warto zaparkować auto parę metrów dalej. Na przykład na parkingu strzeżonym lub w lepiej oświetlonym miejscu, lub po prostu w miejscu, które wydaje się bezpieczniejsze niż to pierwsze lepsze?

 Gdzie najczęściej parkujemy i kiedy kradną nasze auta?

Parking pod blokiem

Wielu z nas mieszkając w bloku nie ma własnego garażu. Samochód parkujemy pod blokiem, bliżej lub dalej od naszego okna, z którego moglibyśmy dyskretnie zerknąć czy wszystko z autem jest w porządku. Złodzieje aut na osiedlowym parkingu mają do wyboru różnego rodzaju samochody. Od tych tańszych po droższe, od popularnych do mniej popularnych. W ciągu dnia jest szansa, że któryś z sąsiadów zauważy niepokojące zachowanie przechodnia, o tyle w nocy, gdy zgasną światła zaobserwowanie czegoś dziwnego, będzie praktycznie niemożliwe. Jeżeli nie mamy miejsca na parkingu strzeżonym, w hali garażowej lub nie mamy garażu, wtedy warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu antykradzieżowym.

ciemny parking2

Ciemne uliczki / Nieoświetlone i niestrzeżone parkingi

Ciemne uliczki i niestrzeżone parkingi to jedno z najpopularniejszych miejsc skąd giną samochody. Odwiedzając znajomych, rodzinę czy po prostu podróżując po Polsce / świecie warto zwrócić uwagę na miejsca, w których parkujemy. Często zostawiamy auto w nieznanym, niestrzeżonym miejscu na kilka godzin, a nawet nocy. W tym czasie miło spędzamy czas z rodziną czy przyjaciółmi. Jeżeli faktycznie nie mamy gdzie zaparkować, a w pobliżu nie ma żadnego strzeżonego parkingu, to nie zapominajmy sprawdzać co jakiś czas czy samochód stoi tam, gdzie go zostawiliśmy. Idealnym rozwiązaniem będzie również montaż zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.

 Beztroski okres wakacyjny

Okres wakacyjny jest idealną porą dla złodziei samochodów. To czas, w którym podczas nieobecności właścicieli złodzieje mają dużo czasu na przeprowadzenie skutecznej kradzieży. Gdy wyjeżdżamy na wakacje, a samochód zostawiamy przed domem/blokiem warto poprosić kogoś z rodziny/przyjaciół, aby w ciągu naszej nieobecności miał oko na nasz dom/mieszkanie oraz samochód. Jeżeli na wakacje jedziemy swoim samochodem, to warto parkować na parkingu strzeżonym należącym do hotelu/obiektu. Jeśli obiekt, w którym śpimy, nie oferuje parkingu, wtedy warto wykupić miejsce na parkingu strzeżonym. Zabezpieczenie przeciwkradzieżowe również będzie idealnym rozwiązaniem. Oczywiście każde zabezpieczenie jest do obejścia, jednak warto w dużym stopniu utrudnić prace złodziejowi, a być może odstraszyć lub zniechęcić.

wakacje

 Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Na rynku jest sporo zabezpieczeń antykradzieżowych. Najbardziej popularne zabezpieczenia to: lokalizator GPS, autoalarm, odcięcie zapłonu, immobilizer, mechaniczne blokady antykradzieżowe. My skupimy się na mechanicznych blokadach antykradzieżowych Niedźwiedź-Lock. Od 35 lat zajmujemy się zabezpieczaniem aut, jesteśmy profesjonalistami w swojej dziedzinie. W ofercie mamy blokady skrzyni biegów, blokady kierownicy, blokady JOYLOCK BMW oraz blokady cargo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą skutecznych zabezpieczeń antykradzieżowych:

>>Blokady kierownicy<<  >>Blokady skrzyni biegów<<  >>Blokada JOYLOCK<<

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK