Historia blokad mechanicznych – część II

30 stycznia, 2023

W 1992 roku powstała pierwsza blokada bolcowa Niedźwiedź-Lock, którą można uznać za prototyp dzisiejszej blokady mechanicznej. Przez ostatnie lata proces produkcyjny był stale udoskonalany. Dzięki temu, możemy zaoferować klientom najwyższą jakość. Przedstawiamy drugą część historii blokad mechanicznych w Polsce.

wstęp

Nowy sposób montażu blokad mechanicznych

Kolejną, ważną datą dla udoskonalenia zabezpieczenia mechanicznego do samochodu, jest rok 1997. W tym roku został zmieniony sposób montowania blokad przeciwkradzieżowych Niedźwiedź-Lock w karoserii samochodu. Aby zamontować wcześniejszy model zabezpieczenia, należało rozwiercić karoserie samochodową w kilku miejscach. Począwszy od roku 1997, blokady mechaniczne były montowane na śruby lub w miejscach technologicznych otworów istniejących już w karoserii. Dzięki temu, montaż zabezpieczenia chroniącego przed kradzieżą był mniej inwazyjny i nie miał wpływu na utratę gwarancji przez właściciela samochodu. Takie rozwiązanie jest stosowane po dziś dzień przez firmę Niedźwiedź-Lock.

Rozwiązania dostosowane do konstrukcji samochodów

Pod koniec lat 90 w układzie skrzyni biegów w większości samochodów montowane były stalowe linki, które umożliwiały zmianę biegów. Nowy projekt blokowania dźwigni, zaproponowany przez Zygmunta Niedźwiedzia w 1999 roku, umożliwiał bezpośrednią blokadę stalowych linek za pomocą specjalnie skonstruowanej łapki. Blokowanie dźwigni skrzyni biegów było jeszcze bardziej skuteczne i niezawodne.

Rozwiązania dostosowane do konstrukcji samochodów

Prosta obsługa i niezawodność działania

Po roku 2000 firma Niedźwiedź-Lock wprowadzała nowe rozwiązania w procesie produkcji i montażu. Jednym z nich było wyposażenie mechanicznej blokady w bolec unieruchamiający, montowany na stałe. Taki rodzaj blokady zapewniał prostą i bezproblemową obsługę za pomocą dołączonego kluczyka.

Produkty udoskonalane przez dziesiątki lat

Już od ponad 20 lat udoskonalamy proces produkcyjny i wprowadzamy najlepsze rozwiązania technologiczne. Mamy pewność, że mechaniczne blokady przeciwkradzieżowe zapewniają skuteczną ochronę.

Produkty Niedźwiedź-Lock to gwarancja:

bezpiecznego montażu,
wykorzystywania najwyższej jakości produktów.

Produkty udoskonalane przez dziesiątki lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK