Jak skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

25 stycznia, 2023

JAK ZABEZPIECZYĆ AUTO PRZED KRADZIEŻĄ?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabezpieczeń chroniących samochody osobowe i dostawcze przed kradzieżą. Jedne nie wymagają od użytkownika skomplikowanej obsługi, a inne są korzystniejsze cenowo. Jak wybrać takie zabezpieczenie, które będzie najbardziej skuteczne? Przedstawiamy przegląd najbardziej popularnych sposobów chroniących pojazdy przed złodziejami.

Autoalarmy

Autoalarmy samochodowe to podstawowe zabezpieczenie. Wszystkie modele wyposażone są w systemy czujników, które mają za zadanie informować o każdej próbie otwarcia klapy bagażnika, maski samochodu oraz drzwi. Najczęściej wykorzystywane są ostrzegające sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Najbardziej profesjonalne modele wyposażone są w systemy blokujące silnik samochodowy oraz zabezpieczające nadwozie pojazdu.

Złodzieje jednak bez najmniejszych problemów potrafią rozbroić nawet najdroższe autoalarmy. Dzieje się tak ze względu na wykorzystanie systemu zautomatyzowanego, który do sprawnego działania potrzebuje dopływu prądu. W przypadku odcięcia zasilania, autoalarm przestaje zabezpieczać samochód. Pamiętaj również o tym, że jeśli wybierzesz autoalarm znanej firmy, to z pewnością większość złodziei zna sposób jego działania i rozbrojenia. Dzięki temu kradzież Twojego samochodu może zająć im zaledwie kilka minut.

Mechaniczne blokady przeciwkradzieżowe

Mechaniczne blokady przeciwkradzieżowe to zupełnie inny system niż autoalarmy. Przede wszystkim, nie potrzebują zewnętrznego zasilania. Są więc bardziej skutecznie i niezawodne ze względu na większą bezawaryjność.

Rodzaje blokad mechanicznych

Na polskim rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje blokad. Jedne zakładane są bezpośrednio na układ skrzyni biegów, a drugie to blokady układu kierownicy. Systemy chroniące skrzynię biegów uniemożliwiają poruszenie drążkiem dzięki zastosowaniu połączenia sworzniowego. Te zakładane na kierownicę nie pozwalają na poruszenie kierownicą. Dzięki temu samochód pod nieobecność kierowcy zostaje skutecznie unieruchomiony, nie można w żaden sposób wprowadzić go na lawetę, a złodziej nie ma szans na uruchomienie silnika.

Jedynym sposobem na kradzież samochodu z blokadą mechaniczną jest jej demontaż. Nie jest to takie proste, ze względu na wykorzystanie stali hartowanej. Złodziejowi nie pomoże w tym przypadku łom, przecinak ani nawet piła do metalu.

Które zabezpieczenie wybrać?

Autoalarmy samochodowe są systemami skutecznie chroniącymi przed kradzieżą, jednak zastosowane rozwiązania techniczne, umożliwiają złodziejom zdjęcie tego rodzaju blokady. Umiejętności dzisiejszych amatorów nieswoich aut są na bardzo wysokim poziomie, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swojego samochodu.

Blokady skrzyni biegów i układu kierownicy Niedźwiedź-Lock to niezawodne systemy. Posiadają pozytywną opinię użytkowników oraz niezależnie przeprowadzonych testów. Zapewniamy bezpieczny montaż oraz niezwykle łatwą obsługę za pomocą dołączonego kluczyka. Wystarczy go przekręcić w stacyjce blokady i możesz być pewien, że na drugi dzień Twój samochód będzie stał w tym samym miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK