Jak zabezpieczyć Audi a6 przed kradzieżą?

30 stycznia, 2023

W Polsce rośnie popularność samochodów z segmentu premium. Jednym z koncernów, który zyskał na tym trendzie jest Audi. Dotyczy to między innymi modelu A6. Samochód ten jest jednak popularny także wśród złodziei. W rankingu najczęściej kradzionych aut w 2015 roku Audi A6 plasuje się na 4. miejscu. Nie jest to dobra informacja dla właścicieli tych aut. Jak zabezpieczyć Audi A6 przed kradzieżą?

wstep

Popularność aut klasy premium

W pierwszej połowie 2016 roku w Polsce zarejestrowano prawie 20% więcej nowych aut niż w analogicznym okresie 2015 roku. Do tego wyniku przyczyniła się między innymi rosnąca w naszym kraju popularność samochodów klasy premium. Liczba rejestracji samochodów z wyższej półki wzrosła w Polsce o ponad 30%.

Zyskał na tym między innymi koncern Audi. Popularność modelu A6 znacznie przyczyniła się do wzrostu sprzedaży ogólnej liczby aut tego niemieckiego producenta.

Auto popularne wśród złodziei

Samochody Audi A6 znajdują się wysoko nie tylko w zestawieniu najchętniej kupowanych i rejestrowanych aut w Polsce. Pojazdy te zajmują również czołową pozycję w rankingu najczęściej kradzionych samochodów w naszym kraju. Według danych Komendy Głównej Policji, w 2015 roku w Polsce zniknęły 423 samochody tej marki. Ogólna liczba skradzionych w ubiegłym roku samochodów to 13 408. Model Audi A6 stanowi więc około 3% ogólnej liczby ukradzionych aut.

Wielu właścicieli Audi A6 zastanawia się pewnie, jak zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą. Sposoby są różne. Jedne bardziej, drugie mniej skuteczne.

Zabezpieczenia własnej roboty

Niektórzy kierowcy mają swoje własne sposoby na złodziei. Tworzą swego rodzaju konstrukcje domowej roboty, które mają unieruchomić pojazd. Ich działanie polega przede wszystkim na:

odcięciu dopływu paliwa,
odcięciu zapłonu.

Nie są to jednak najlepsze metody. Jak już zostało wspomniane, ich głównym zadaniem jest unieruchomienie samochodu. Po to, aby złodziej nie mógł ruszyć. Co jednak w przypadku, kiedy przestępca wpadnie na pomysł odholowania naszego Audi?

Zabezpieczenia własnej roboty

Sprawdzone metody od producenta

Firma Niedźwiedź-Lock, producent mechanicznych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą, ma dla kierowców Audi A6 inne rozwiązanie. Są to blokady antykradzieżowe, rekomendowane między innymi przez koncerny samochodowe, których skuteczność szacowana jest na 99%. Mowa tutaj o takich urządzeniach, jak:

blokady skrzyni biegów,
blokady kierownicy.

Mechaniczne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą Niedźwiedź-Lock rekomendowane są nie tylko przez koncerny samochodowe. Również firmy ubezpieczeniowe polecają stosowanie tego typu blokad.

Najważniejsze jednak, że blokady antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock chwalone są przez samych użytkowników, czyli kierowców. Produkty Niedźwiedź-Lock są chętnie kupowane zarówno przez właścicieli samochodów w Polsce, jak i za granicą. Powodem popularności blokad Niedźwiedź-Lock jest ich potwierdzona skuteczność.

Warto dodać, że już sama naklejka z wizerunkiem niedźwiedzia, logo producenta, działa odstraszająco na potencjalnego złodzieja. Widząc ją, przestępca rezygnuje z planowanej kradzieży.

Zabezpieczenia antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock dostępne są dla wszystkich samochodów. Rozwiązania oferowane przez firmę z Lubonia rekomendujemy między innymi posiadaczom Audi A6. Warto wspomnieć, że blokady Niedźwiedź-Lock są bezpieczne dla samochodu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK