Jak zabezpieczyć przed kradzieżą Audi a4?

30 stycznia, 2023

Jak zabezpieczyć Audi A4 przed kradzieżą? Pytanie to jest jak najbardziej zasadne i celowe, zwłaszcza w obliczu danych dotyczących kradzieży aut w Polsce. Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że model ten jest jednym z najczęściej kradzionych w naszym kraju. W zestawieniu za 2016 rok uplasował się na 2. miejscu, tuż za Volkswagen Golf.

wstep

Popularność samochodów z wyższej półki

Wysokie miejsce Audi A4 w rankingu najczęściej kradzionych samochodów w Polsce w 2015 wynika między innymi z faktu rosnącej w naszym kraju popularności aut klasy premium. W pierwszej połowie 2016 roku zarejestrowano u nas o prawie 20% więcej nowych samochodów, niż miało to miejsce w analogicznym okresie poprzedniego.

Spory udział w tych 20% mają auta marki Audi. Duża popularność modelu A4 znacznie przyczyniła się do ogólnego wzrostu wyników sprzedażowych niemieckiego koncernu.

Audi A4 celem złodziei

Liczba kradzieży samochodów w Polsce systematycznie spada, jednak problem ten nadal istnieje. Właścicieli Audi A4 nie zdziwi pewnie fakt, że to właśnie ich auta są celem wielu przestępców. W 2015 roku w Polsce zniknęło 584 samochodów tej marki. Częściej łupem złodziei stawał się tylko Volkswagen Golf – 674 zgłoszonych kradzieży.

Ogólnie w 2015 roku polskim kierowcom ukradziono 13 408 aut. Wynika z tego, że Audi A4 stanowi około 4% ogólnej liczby kradzieży.

Jak zabezpieczyć Audi A4 przed kradzieżą? Co zrobić, żeby Twoje auto nie stało się łupem złodziei?

Domowe sposoby na złodziei

Część kierowców konstruuje swoje własne zabezpieczenia antykradzieżowe. Są to przede wszystkich mechanizmy mające unieruchomić auto. Chodzi o to, żeby złodziej nie był w stanie ruszyć. W tym celu montuje się w samochodach między innymi odcięcia dopływu paliwa i zapłonu.

Skuteczność tego typu rozwiązań jest jednak mocno wątpliwa. Przede wszystkim dlatego, ze tak naprawdę ich jedynym celem jest wspomniane unieruchomienie samochodu. Co z tego, że unieruchomimy pojazd, skoro złodziej może go wziąć na przykład na hol?

Domowe sposoby na złodziei

Montaż sprawdzonych blokad

Posiadaczom Audi A4, oraz wszystkim innym kierowcom, rekomendujemy zamontowanie w swoim samochodzie blokad antykradzieżowych Niedźwiedź-Lock. To skuteczne rozwiązania, polecane między innymi przez koncerny motoryzacyjne czy ubezpieczycieli. W ofercie firmy Niedźwiedź-Lock znajduje się szereg blokad, które stanowią dla złodziei przeszkodę nie do przejścia.

W Audi A4 można zamontować między innymi:

blokadę skrzyni biegów,
blokadę kierownicy.

Skuteczność mechanicznych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą Niedźwiedź-Lock oceniana jest przez specjalistów na 99%. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań. Jedną z takich innowacji jest mechanizm umożliwiający działanie blokady bez źródła zasilania.

Jakość blokad antykradzieżowych została doceniona przez wiele niezależnych instytucji, które przyznały firmie Niedźwiedź-Lock odpowiednie certyfikaty. Ważniejsze jest jednak to, że blokady skrzyni biegów i kierownicy zyskały zaufanie ze strony kierowców. Wysoka skuteczność produktów Niedźwiedź-Lock powoduje, że są chętnie kupowane przez użytkowników samochodów z Polski i zagranicy.

Zaletą zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą Niedźwiedź-Lock jest również to, że ich montaż nie powoduje utraty gwarancji producenta auta. Blokady zostały tak zaprojektowane, żeby były całkowicie bezpieczne dla pojazdu i nie wpływały w sposób negatywny na jego działanie.

Straszak na złodziei

Co ciekawe, już sam widok naklejki na szybie samochodu z logo Niedźwiedź-Lock działa odstraszająca na złodziei. Można powiedzieć, że spełnia ona funkcję prewencyjną. Przestępca wiedząc, że w aucie zamontowana jest blokada Niedźwiedź-Lock, rezygnuje z dokonania włamania.

Blokady antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock to skuteczne rozwiązania dedykowane wszystkim samochodom. Także tym z segmentu premium. Rekomendujemy je między innymi kierowcom posiadającym Audi A4.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK