Jak zabezpieczyć przed kradzieżą auta zabytkowe?

30 stycznia, 2023

Jak zabezpieczyć auto zabytkowe/klasyk?

Klasyczne auta wzbudzają zainteresowanie i zachwyt kierowców oraz przechodniów. Klasyki charakteryzują się pięknymi kształtami i klasą samą w sobie. Dlatego nie dziwi nas fakt, że fanów aut zabytkowych z roku na rok jest coraz więcej. Niestety klasyki cieszą się popularnością również wśród złodziei. Skradzione auta zabytkowe w większości przypadków rozbierane są na części i w takiej formie sprzedawane.

Auta zabytkowe/klasyki

Kiedy mówimy o samochodzie zabytkowym?

Kiedy pojazd wpisany jest do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach
Kiedy pojazd ma co najmniej 40 lat
Kiedy pojazd ma co najmniej 25 lat pod warunkiem, że posiada większość oryginalnych części (minimum 75%, w tym główne podzespoły). Dodatkowo dany model samochodu musi być wycofany z produkcji od przynajmniej 15 lat.
Kiedy pojazd uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Ubezpieczenie od kradzieży aut zabytkowych

W wielu przypadkach ubezpieczenie od kradzieży w samochodach zabytkowych jest bardzo drogie, dlatego większość klientów rezygnuje z takiej formy zabezpieczenia. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych w ogóle nie oferują ubezpieczenia AC samochodów zabytkowych. Jak w takim przypadku zabezpieczyć nasz wyjątkowy samochód przed kradzieżą? Polecamy nasze blokady mechaniczne, które ochronią Twój samochód przed kradzieżą.

Ubezpieczenie klasyków od kradzieży

Blokada mechaniczna Niedźwiedź-Lock

Mieliśmy przyjemność już kilkukrotnie zakładać nasze zabezpieczenia do klasycznych samochodów w tym do Mercedesa 560SEC. Nasza blokada po zamontowaniu jest niewielkich rozmiarów dzięki czemu nie ingeruje w kultowy wygląd wnętrza samochodu.

Zapraszamy wszystkich miłośników klasyków do montażu skutecznych blokad antykradzieżowych Niedźwiedź-Lock. Nasz Dział Handlowy z miłą chęcią odpowie na wszystkie pytania oraz doradzi w kwestii wyboru blokady idealnej.

Niedźwiedź-Lock w klasykach

Blokady Niedźwiedź-Lock – którą wybrać?

Obie blokady w 100% chronią przed kradzieżą „na walizkę”.

Blokada drążka zmiany biegów: to mechaniczne zabezpieczenie antykradzieżowe montowane na stałe w nadwoziu samochodu. Sprawdzi się zarówno w przypadku manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

Blokada drążka kierownicy: to mechaniczna blokada układu kierownicy stosowana w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po zamontowaniu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Jej skuteczność bazuje na całkowitym unieruchomieniu kierownicy za pomocą mechanicznego układu blokującego.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

fotobueno_BEAR_LOCK_III_(20).jpg

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK