Jak zabezpieczyć przed kradzieżą malucha?

30 stycznia, 2023

Fiat 126p, czyli popularny Maluch, przeżywa swoją drugą młodość. Niegdyś najpopularniejszy samochód w Polsce, później zapomniany i wyśmiewany, dzisiaj po raz kolejny stał się obiektem westchnień wielu kierowców. Co ciekawe, także tych młodych, którzy nie mają prawa pamiętać lat 70’, kiedy to rozpoczęto jego produkcję. Nie mają prawa pamiętać, bo nie było ich jeszcze wtedy na świecie. W związku z rosnącą popularnością tego kultowego już auta pojawia się pytanie, jak zabezpieczyć Malucha przed kradzieżą?

wstep

Domowe sposoby zabezpieczenia Fiata 126p przed kradzieżą

Osoby chcące ochronić swojego Fiata 126p przed złodziejami mogą wziąć pod uwagę tak zwane metody domowe. Najpopularniejsze z nich to:

>odcięcie zapłonu,
>odcięcie dopływu paliwa.

W największym skrócie metody te polegają na umieszczeniu w samochodzie przełączników, których wciśnięcie powoduje odcięcie zapłonu lub dopływu paliwa. Ideą tego typu konstrukcji jest to, że przełączniki muszą być ukryte. O ich istnieniu może wiedzieć jedynie właściciel czy użytkownik auta. Tak, aby potencjalny złodziej, który dostanie się do samochodu, nie wiedział, gdzie się one znajdują.

Takie rozwiązania mogą być skuteczne, ale tylko do czasu. Samochód jest zabezpieczony do momentu, kiedy złodziej nie znajdzie przełączników, a można domniemywać, że prędzej czy później znajdzie. Są one również całkowicie bezużyteczne w sytuacji, kiedy przestępca będzie chciał ukraść naszego Malucha przy wykorzystaniu holu.

Blokada skrzyni biegów do Malucha

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia Malucha przed kradzieżą jest montaż blokady skrzyni biegów marki Niedźwiedź-Lock. Jej działanie polega na zablokowaniu drążka zmiany biegów, po to, żeby nie dało się nim poruszać, a w konsekwencji odjechać samochodem.

Demontaż blokady skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock wymaga specjalistycznych narzędzi i jest możliwy jedynie w autoryzowanych punktach, dlatego też usunięcie zamontowanej blokady to działanie praktycznie niemożliwe do zrealizowania przez osobę trzecią. Mechanizm blokady jest bardzo dobrze zabezpieczony przed wszelkimi próbami ingerencji. Inne zalety tego rodzaju blokady antykradzieżowej to:

>działanie bez źródła zasilania,
>brak negatywnego wpływu na komfort jazdy,
>skuteczność na poziomie 99%, potwierdzona przez niezależne instytucje, zarówno polskie, jak i zagraniczne.

Blokada skrzyni biegów do Malucha

Magiczna moc naklejki z logo Niedźwiedź-Lock

Pisząc o blokadach antykradzieżowych Niedźwiedź-Lock, warto zwrócić uwagę na pewien interesujący fakt. Po ukończeniu montażu blokady, mechanik przykleja nakleję Niedźwiedź-Lock na przednie szyby auta. Jak się okazuje już sam widok naklejki z logo BEAR-LOCK może uchronić samochód przed kradzieżą. Naklejka działa na zasadzie informacji, że obiekt jest zabezpieczony blokadą mechaniczną, co oznacza, że kradzież auta jest praktycznie niemożliwa. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeśli potencjalny złodziej dzięki naklejce na szybie zorientuje się, że Maluch posiada zabezpieczenie, zrezygnuje z kradzieży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK