Jaka jest szansa na odzyskanie skradzionego auta?

30 stycznia, 2023

Statystyki kradzieży samochodów w Polsce pokazują, że z roku na rok liczba udanych prób kradzieży jest coraz niższa. Jeszcze kilkanaście lat temu liczba ta wynosiła ponad 40 tysięcy w skali roku. W 2015 roku z parkingów przy ulicach i osiedlach mieszkaniowych zniknęło około 13 tysięcy samochodów. Choć ilość skradzionych aut zmniejszyła się trzykrotnie, złodziejom w Polsce nadal udaje się ukraść wiele samochodów. Jaka jest szansa na odzyskanie skradzionego auta?

wstep

Sprzedaż samochodu na części

Ponad 90% kradzionych samochodów w Polsce jest sprzedawana na części. Dzieje się tak ze względu na trudności w zalegalizowaniu skradzionego samochodu. Cały proces nie jest prosty i wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego złodzieje decydują się na rozbiórkę auta na części i ich dalszą sprzedaż na giełdzie. Popyt na używane, oryginalne części jest niezwykle wysoki. Większość kierowców woli mimo wszystko kupić oryginalne części, niż ich tańsze zamienniki. Ze względu na częste przypadki rozbiórki kradzionych samochodów na części, odnalezienie skradzionego auta jest niezwykle trudne. Nawet jeśli policji uda się namierzyć samochód, najczęściej brakuje w nim już najważniejszych części lub całych podzespołów.

Liczy się czas

Szacuje się, że jedynie 20% skradzionych aut udaje się odzyskać w nienaruszonym stanie. Jeśli samochód zniknie z miejsca postojowego, na którym został zaparkowany, należy jak najszybciej zgłosić kradzież na policję. Szansa na odzyskanie skradzionego samochodu z godziny na godzinę jest coraz mniejsza. Profesjonalni złodzieje doskonale wiedzą, gdzie sprzedać najcenniejsze części. Jeśli auto było ubezpieczone od kradzieży, należy również jak najszybciej przedstawić zaświadczenie o zgłoszeniu kradzieży na policję. Jest to szczególnie ważne, jeśli została wykupiona polisa autocasco, z której może zostać wypłacone odszkodowanie za skradzione auto.

Liczy się czas

Blokada mechaniczna sposobem na ochronę przed kradzieżą

Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży auta do minimum i uniknąć utraty pojazdu, warto skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Kierowcom z całej Polski proponujemy wysokiej klasy mechaniczne blokady antykradzieżowe, których skuteczność działania niezależne instytucje oceniają na 99%. Montaż systemu Niedźwiedź-Lock to gwarancja niezawodnej ochrony auta przed kradzieżą.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż blokady mechanicznej Niedźwiedź-Lock?

wysoka bezawaryjność działania,
bezpieczeństwo w czasie jazdy,
zabezpieczenia wyróżnione certyfikatami jakości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK