Kradzież na game boya – jak się zabezpieczyć?

24 stycznia, 2023

Kradzież samochodów „na game boya” dotyczy aut, które wyposażone zostały w technologię keyless – czyli bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie pojazdu.

System bezkluczykowy Keyless

Kradzież samochodów „na game boya” dotyczy aut, które wyposażone zostały w technologię keyless – czyli bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie pojazdu.

Producenci nowoczesnych aut zadbali o czas i komfort kierowców, tworząc metodę keyless. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy już szukać kluczy do auta w kieszeniach, torebkach czy plecakach. Aby otworzyć drzwi wystarczy, że kluczyk wyposażony w transmiter radiowy znajduje się blisko auta.  Podobnie jest z uruchomieniem pojazdu. Samochód wykrywa sygnał klucza, który znajduję się w kabinie, więc następuje uruchomienie silnika.

Co to jest kradzież „na game boya” i na czym polega?

Kradzież na game boya to w ostatnim czasie bardzo popularny w Polsce sposób kradzieży aut wyposażonych w system bezkluczykowy. Urządzenie zwane „game boy” rozpoznaje sygnał wysyłany bezpośrednio przez samochód bez konieczności rozpoznania sygnału z kluczyka jak w przypadku metody „na walizkę”.

Oznacza to, że otwarcie auta, uruchomienie silnika i odjechanie pojazdem zajmuje dosłownie chwilę i nie budzi żadnych podejrzeń.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą na „game boya”?

Obecnie nie ma sposobu na uniemożliwienie rozpoznania kodu wysyłanego przez auto, co oznacza, że game boy otworzy praktycznie każde auto.

ZABEZPIECZ AUTO PRZED GAME BOYEM!

My, jako wieloletni producent samochodowych zabezpieczeń antykradzieżowych polecamy nasze blokady antykradzieżowe, które w 100% chronią auto przed kradzieżą na tzw. game boya!

Blokady Niedźwiedź-Lock – którą wybrać?

Wszystkie blokady w 100% chronią przed kradzieżą „na game boya”.

Blokada drążka zmiany biegów: to mechaniczne zabezpieczenie antykradzieżowe montowane na stałe w nadwoziu samochodu. Sprawdzi się zarówno w przypadku manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

Blokada drążka kierownicy: to mechaniczna blokada układu kierownicy stosowana w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po zamontowaniu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Jej skuteczność bazuje na całkowitym unieruchomieniu kierownicy za pomocą mechanicznego układu blokującego.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

Blokada CARGO-LOCK: to mechaniczne zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej pojazdu. Jego działanie polega na dodatkowym zablokowaniu drzwi tylnych i bocznych samochodu dostawczego. Całość jest obsługiwana zamkiem znajdującym się wewnątrz kabiny kierownicy.

» Kliknij i poznaj szczegóły «

JOYLOCK BMW: to mechaniczna blokada drążka zmiany biegów (joystick). Blokada JOYLOCK zabezpiecza auto przed możliwością posługiwania się dźwignią zmiany biegów (joystick), nawet po nieuprawnionym uruchomieniu auta – osłania wszystkie elementy sterujące praca dźwignie zmiany biegów.

» Kliknij i poznaj szczegóły «

E-JOYLOCK: to innowacyjne zabezpieczenie antykradzieżowe przeznaczone do najnowszych modeli aut wykorzystujących technologię shift-by-wire. Blokowanie skrzyni biegów odbywa się tutaj za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie lub specjalnej pastylki bluetooth.to mechaniczna blokada drążka zmiany biegów (joystick).

» Kliknij i poznaj szczegóły «

Niedźwiedź-Lock to produkty o najwyższej klasie zabezpieczenia, potwierdzonej przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Posiadają niemiecki certyfikat jakości TUV, holenderski certyfikat SCM, a także atesty instytucji w takich krajach jak: Rosja, Białoruś, RPA, Czechy i Węgry.

Blokada polecana jest także przez ubezpieczycieli oraz rekomendowana przez największych producentów samochodów.

Jeśli obawiasz się uszkodzeń, które mają miejsce podczas montażu blokady, to zapewniamy, że montaż blokady nie powoduje uszkodzenia karoserii, ani nie ingeruje znacząco we wnętrze samochodu. Tworzy dyskretną obudowę wokół skrzyni biegów lub pod kierownicą i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu samochodu.

Zachęcamy do zapoznania się z etapami montażu takiej blokady:

» ETAPY MONTAŻU «

PROFESJONALNA BLOKADA DO TWOJEGO AUTA

Oferujemy ponad 2500 rodzajów blokad i ciągle się rozwijamy. Oznacza to, że mamy profesjonalne zabezpieczenie stworzone dla Twojego samochodu.

Sprawdź gdzie znajdziesz najbliższy autoryzowany punkt montażowy:

» MAPA PUNKTÓW MONTAŻOWYCH «

Jeżeli w dalszym ciągu masz  jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z Naszym Działem Handlowym. Postaramy się odpowiedzieć w najbardziej satysfakcjonujący sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK