Podsumowanie roku 2015 – kradzieże aut w Poznaniu

30 stycznia, 2023

Według danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji w 2015 roku w Poznaniu zostało skradzionych ponad 600 samochodów. Mimo że systematycznie spada liczba kradzionych pojazdów, to odsetek zaginionych i nieodnalezionych samochodów wciąż pozostaje wysoki i utrzymuje się na poziomie 70%.

wstep

Marka preferowana przez złodziei

Ze statystyk wynika, że najpopularniejszą kradzioną marką jest Renault. W ubiegłych latach w Poznaniu dominowały kradzieże pojazdów niemieckich, w tym marka Volkswagen. Obecnie Volkswagen zajmuje trzecią pozycje, natomiast na drugim miejscu pod względem skradzionych samochodów uplasowało się Audi.

Kolor pojazdów preferowanych przez złodziei nie zmienia się od lat. Przestępcy najchętniej kradną auta najmniej rzucające się w oczy, w tym koloru szarego, granatowego, czarnego oraz popielatego. Natomiast kolory takie jak żółty, różowy oraz czerwony zajmują ostatnią pozycję wśród najchętniej kradzionych samochodów.

Pory roku w oczach przestępców

W internecie krąży wiele mitów na temat kradzieży aut i czasu, w którym do nich dochodzi. Najczęściej pojawiającym się mitem jest okres wakacyjny. Jednak według danych policji, to najwięcej kradzieży aut występuje w okresach zimowych, kiedy dzień jest znacznie, krótszy niż noc, a złodzieje mają więcej czasu i możliwości na działanie.

Pory roku w oczach przestępców

Optymalne zabezpieczenie

Aby odpowiednio zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, należy wybrać blokadę mechaniczną. Zabezpieczenia Niedźwiedź-Lock to blokady spełniające najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa. W naszym asortymencie dostępne są blokady skrzyni biegów oraz kierownicy, potwierdzone międzynarodowymi atestami – niemieckim certyfikatem TUV oraz holenderskim SCP. Dodatkowo nasze blokady wykonane są ze stali hartowanej, która potwierdza skuteczność naszych blokad na poziomie 99 %. Należy pamiętać, że nawet najlepsze zabezpieczenia montowane w garażach nie są w stanie zapewnić takiego bezpieczeństwa, jak blokady mechaniczne. Nasze systemy blokują możliwość uruchomienia samochodu, udaremniają więc każdą próbę kradzieży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK