Montaż blokad skrzyni biegów – najczęściej zadawane pytania cz. 2

30 stycznia, 2023

Przedstawiamy kolejne najczęściej zadawane pytania dotyczące montażu mechanicznej blokady skrzyni biegów oraz zasad działania systemu. Zachęcamy wszystkich kierowców do zapoznania się informacjami dotyczącymi montażu, nieudanych prób kradzieży oraz udoskonaleń, które wprowadziliśmy na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

wstep

Czy można zniszczyć blokadę za pomocą łomu lub wiertarki?

Nie bez powodu wykorzystujemy wysokiej jakości materiały. Zamek blokady jest przygotowywany z hartowanej stali, co uniemożliwia rozwiercenie go za pomocą wiertarki, nie ma również możliwości wyrwanie bębenka zamka. Specjalnie zaprojektowany zestaw pinów oraz zrywalne śruby gwarantują, że złodziej nie dostanie się do serca blokady z użyciem łomu.

Kradzież samochodu i ciekły azot – czy to możliwe?

To najczęściej powtarzana teoria o możliwości sforsowania samochodowej blokady mechanicznej. Aby przeprowadzić demontaż blokady z wykorzystaniem ciekłego azotu, należałoby przeprowadzić kradzież w temperaturze bliskiej -200⁰C. Substancja spełnia swoje funkcje jedynie w takiej temperaturze, a stworzenie warunków laboratoryjnych z pewnością przewyższa możliwości nawet profesjonalnego złodzieja.

Kradzież samochodu i ciekły azot - czy to możliwe?

A jeśli zgubię kluczyk do blokady?

Bez obaw, dla naszych klientów przygotowujemy dodatkowy egzemplarz w razie zagubienia. Aby otrzymać nowe kluczyki należy przedstawić specjalną kartę kodową, którą każdy kierowca otrzymuje w chwili zakupu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, tworzymy tysiące kombinacji wzorów kluczy.

Czy to jest ta sama blokada, co w latach 90-tych?

W ciągu kilkudziesięciu lat udoskonalaliśmy blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy. Aby przeprowadzić montaż zabezpieczenia przed kradzieżą w latach 90-tych, należało rozwiercić karoserię w kilku miejscach. W 1997 opracowaliśmy nowy system montażu, który bazował o istniejące już otwory technologiczne w karoserii. Kilkanaście lat temu wprowadziliśmy kolejną innowację, którą wykorzystujemy do dziś. Od roku 2000 blokada mechaniczna była wyposażana w unieruchamiający bolec, który był montowany na stałe.

Czy to jest ta sama blokada, co w latach 90-tych?

Czy blokada kierownicy to drążek zakładany na kierownicę?

Takie rozwiązania zdecydowanie różnią się od naszych systemów. Blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy są montowane na stałe, nie ma konieczności zakładania i ściągania zabezpieczenia za każdym razem, kiedy kierowca chce ruszyć w drogę. Prostą obsługę zapewnia dołączony kluczyk.

Jak kończą się próby kradzieży?

Najczęściej – jest to wybita szyba. Czasem zdarza się, że złodzieje przeprowadzają mało profesjonalny demontaż konsoli, który znajduje się na skrzyni biegów. Specjalnie opracowany projekt zabezpieczenia gwarantuje, że złodziej nie będzie mógł zdjąć blokady, nawet przy wykorzystaniu wiertarki, łomu oraz siły. Koszt naprawy konsoli oraz wstawienia nowej szyby nie jest wysoki. Nie zalecamy pozostawienia w samochodzie wartościowych rzeczy, szczególnie w widocznych miejscach.

Jak kończą się próby kradzieży?

Czy montaż blokady wpłynie na wygląd mojego samochodu?

Każdy samochód z zamontowaną blokadą mechaniczną Niedźwiedź-Lock wygląda estetycznie. Zabezpieczenie jest montowane bezpośrednio przy skrzyni biegów lub kolumnie kierowniczej. Dyskretny wygląd gwarantuje, że wnętrze samochodu nie zmieni się po zamontowaniu blokady skrzyni biegów lub blokady kierownicy.

Gwarancja najwyżej ochrony przed kradzieżą

Wybór systemów Niedźwiedź-Lock gwarantuje:

99% skuteczności przed kradzieżą auta,
prostą obsługę,
estetyczny wygląd, który nie zmienia wnętrza samochodu.

Gwarancja najwyżej ochrony przed kradzieżą

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK