Montaż blokad skrzyni biegów – najczęściej zadawane pytania cz. 1

30 stycznia, 2023

Montaż mechanicznego zabezpieczenia przed kradzieżą gwarantuje najlepszą ochronę przed kradzieżą samochodu. Blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy Niedźwiedź-Lock zdobyły certyfikaty potwierdzające skuteczność działania, m.in. certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz niemiecki TUV. Zachęcamy wszystkich kierowców, którzy chcą wyposażyć swój samochód w najwyższej jakości zabezpieczenie do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

wstep

Dlaczego mechaniczne jest bardziej skuteczne?

Każdy alarm samochodowy, aby poprawnie chronić samochód przed złodziejem, wymaga źródła zasilania. W przypadku jego odcięcia, system przestaje działać poprawnie, co ułatwia kradzież samochodu. Blokady Niedźwiedź-Lock to mechaniczne zabezpieczenia, które są mniej awaryjne, co gwarantuje większą ochronę przed kradzieżą.

Ile trwa montaż blokady skrzyni biegów?

W zależności od budowy poszczególnych podukładów w samochodzie, montaż blokady trwa zazwyczaj kilka godzin. Rekomendujemy korzystanie wyłącznie z autoryzowanych punktów w całej Polsce, które ściśle współpracują z firmą Niedźwiedź-Lock. Poprawnie przeprowadzony montaż zabezpieczenia gwarantuje poprawne działanie systemu.

Ile trwa montaż blokady skrzyni biegów?

Czy montaż zabezpieczenia wpływa na prowadzenie pojazdu?

Montaż zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą nie ma żadnego wpływu na komfort prowadzenia pojazdu. Skrzynia biegów z założoną blokadą pracuje w taki sam sposób, jak przed wykonaniem montażu. Założenie blokady kierownicy Niedźwiedź-Lock nie obniża skuteczności działania systemu, który odpowiada za uruchomienie poduszki powietrznej. Budowa zabezpieczenia uniemożliwia również blokadę kierownicy pojazdu.

Czy montaż blokady skrzyni biegów może doprowadzić do utraty gwarancji u producenta?

Przy pracach montażowych wykorzystywane są technologiczne otwory w karoserii. Montaż zabezpieczenia Niedźwiedź-Lock nie oznacza konieczności wykonywania kolejnych otworów w poszczególnych podukładach, dlatego nie ma możliwości utraty gwarancji u producenta auta.

Czy montaż blokady skrzyni biegów może doprowadzić do utraty gwarancji u producenta?

Jakie materiały są wykorzystywane do przygotowania blokady?

Wysokiej jakości materiały gwarantują najlepsze działanie systemu na lata. Do przygotowania każdej blokady wykorzystywana jest m.in. hartowana stal oraz inne materiały, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do montażu zabezpieczenia używa się zrywalnych śrub oraz nakrętek, aby uniemożliwić demontaż blokady.

Czy blokada pasuje do każdego modelu samochodu?

Nie każda blokada pasuje dla każdego samochodu, dlatego nasza oferta obejmuje wiele modeli przygotowywanych z myślą o konkretnych markach samochodowych. Dział konstrukcyjny Niedźwiedź-Lock opracowuje projekt każdego zabezpieczenia w taki sposób, aby był odpowiednio dopasowany do konkretnego modelu samochodowego. Opracowujemy blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy do najnowszych samochodów najpopularniejszych koncernów. Na naszej stronie dostępna jest lista wszystkich modeli blokad mechanicznych

Czy blokada pasuje do każdego modelu samochodu?

Czy mogę zabezpieczyć przed kradzieżą samochód dostawczy?

Oferta Niedźwiedź-Lock obejmuje również mechaniczne blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy dla samochodów dostawczych, m.in. Peugeota, Volkswagena, Fiata, Opla.

Gdzie przeprowadzić montaż?

Montaż zabezpieczenia można przeprowadzić w naszym serwisie samochodowym w Luboniu oraz kilkudziesięciu autoryzowanych punktach montażowych, które znajdują się w całym kraju. Niedźwiedź-Lock współpracuje również z dealerami samochodowymi w całym kraju – blokady skrzyni biegów i blokady kierownicy można przeprowadzić bezpośrednio w salonie samochodowym, kupując nowe auto.

Gdzie przeprowadzić montaż?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK