Montaż blokady przeciwkradzieżowej – najważniejsze informacje i wskazówki

30 stycznia, 2023

kradzieżą decyduje sprawnie przeprowadzony montaż. Źle wykonany, może doprowadzić do uszkodzenia samochodu oraz utraty gwarancji od producenta. To również większe ryzyko kradzieży auta. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat montażu mechanicznych blokad przeciwkradzieżowych oraz radzimy, na jakie elementy zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego serwisu.

Wstep

Autoryzowany, czyli jaki?

Aby warsztat mógł określać się mianem autoryzowanego, musi otrzymać rekomendację od firmy produkującej zabezpieczenia. Wiąże się to z koniecznością odbycia szkolenia pracowników warsztatu. Dzięki temu, każdy kierowca korzysta z usług odpowiednio przygotowanych do tego mechaników samochodowych. W Polsce można skorzystać z ponad 90 autoryzowanych punktów montażowych, które zajmują się sprzedażą i montażem blokad przeciwkradzieżowych firmy Niedźwiedź-Lock. Założenie systemu zabezpieczającego w takim miejscu to pewność otrzymania gwarancji na produkt.

Największe zalety mechanicznych blokad

Sceptycy stwierdzą, że założenie blokady to ingerencja w układ skrzyni biegów i całego samochodu. Montaż takiego systemu doprowadzi więc do utraty gwarancji na własne życzenie kierowcy. Montując blokady Niedźwiedź-Lock, mechanicy korzystają z fabrycznych otworów znajdujących się w karoserii samochodowej. Dzięki temu, nie ma ryzyka utraty gwarancji u producenta samochodu, podczas montażu blokady skrzyni biegów, czy układu kierownicy.

największe zalety mechanicznych blokad

Jak zakładane jest zabezpieczenie?

Cały proces założenia blokady rozpoczyna się od demontażu konsoli samochodowej. W następnej kolejności mechanik samochodowy wybiera odpowiednie miejsce na założenie zabezpieczenia. Jego wybór jest zależny głównie od konstrukcji skrzyni biegów w konkretnym modelu auta oraz mechanizmu zmiany biegów. Najlepsze blokady mechaniczne montuje się z użyciem zrywalnych śrub oraz nakrętek – tak jest również w przypadku blokady Niedźwiedź-Lock. Dzięki temu, dostęp do systemu blokującego jest niemożliwy po jego poprawnym założeniu.

Szybka realizacja i pewność na lata

W ten sposób, utrudniamy złodziejowi zadanie, uniemożliwiając dostęp do serca blokady mechanicznej. Po zerwaniu śrub i nakrętek, mechanik montuje wcześniej zdjętą konsolę samochodową. Cały proces zajmuje kilka godzin. Długość montażu dodatkowego doposażenia zależy od budowy samochodu, dostępu do skrzyni biegów i innych czynników.

szybka realizacja i pewność na lata

Najwyższa jakość wykonania

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, dzięki blokadom Niedźwiedź-Lock to niezawodna konstrukcja, którą tworzymy z wykorzystaniem najlepszych rozwiązań technicznych.
>Bezawaryjny system mechaniczny cieszy się pozytywną opinią niezależnych instytucji oraz zaufaniem kierowców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK