Montaż blokady układu kierowniczego – czy warto?

25 stycznia, 2023

MECHANICZNA BLOKADA UKŁADU KIEROWNICY

Mechaniczną blokadę układu kierownicy stosuje się w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Tuż po podłączeniu staje się ona integralną częścią kolumny kierowniczej. Co istotne, sporą zaletą, dla której tak wiele osób decyduje się na montaż tego systemu antykradzieżowego, jest jego atrakcyjna cena. Rozwiązanie to oczywiście ma na celu ograniczenie ryzyka uruchomienia pojazdu przez osobę nieupoważnioną, czyli zapobiega kradzieży auta.

Nie da się ukryć, że na wysokie ryzyko kradzieży samochodu wpływa czas oraz poziom zabezpieczenia. Każdy złodziej chce jak najszybciej ukraść dany pojazd, dlatego im zabezpieczenie jest trudniejsze do sforsowania, tym traci on przeważnie zainteresowanie danym samochodem. Nie jest tu oczywiście regułą, natomiast sprawdza się w bardzo wielu przypadkach. Ochrony pod postacią elektronicznego zamka, czy autoalarmu bardzo często są niewystarczające, stąd też tak wiele osób podejmuje decyzję o dodatkowej formie blokady pojazdu.

Blokada układu kierownicy ma sporo zalet. Jest dużo popularniejsza niż mechaniczne unieruchomienie skrzyni biegów, przede wszystkim dlatego, że nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Ponadto nie wpływa ona w żadnym stopniu na komfort prowadzenia samochodu. Kolejną, znaczącą zaletą tego rozwiązania jest skuteczne unieruchomienie działania kierownicy. Ściągnięcie tego zabezpieczenia jest praktycznie niemożliwe, może ją zdjąć jedynie kierowca, który dysponuje kluczykiem. Zabezpieczenie to dodatkowo nie ulega awariom oraz nie stwarza żadnego zagrożenia dla kierowcy czy pasażerów. Poduszka powietrzna działa w taki sam sposób. Montaż jest dosyć łatwy, jednak koniecznie trzeba go zlecić autoryzowanym punktom.

ILE TRWA MONTAŻ BLOKADY KIEROWNICY?

Montaż tego urządzenia jest stosunkowo szybki, warto jednak pamiętać, że należy go zlecać specjalistycznym warsztatom i najlepiej jest umówić się na taką wizytę nieco wcześniej. Założenie blokady układu kierowniczego trwa mniej więcej kilka godzin, w ciągu jednego dnia możesz zatem ponownie jeździć autem już z dodatkową ochroną pojazdu. W przypadku chęci demontażu również musisz zgłosić się do profesjonalnego warsztatu.

Czy warto zatem zdecydować się na montaż blokady układu kierowniczego? Oczywiście! Jest to inwestycja niezwykle opłacalna, ponieważ przede wszystkim założenie trwa jeden dzień, a dodatkowo nie kosztuje majątku. Jedną z głównych zalet, dlaczego warto zdecydować się na taką instalację, jest fakt, że blokada ta jest praktycznie niemożliwa do sforsowania, dzięki czemu dużo trudniej jest złodziejowi ukraść pojazd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK