Nietypowe, i nie tylko, zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

30 stycznia, 2023

W Polsce systematycznie spada liczba kradzieży samochodów, jednak problem ten nadal istnieje. Daleko nam jeszcze na przykład do Skandynawii, gdzie widok otwartego auta z kluczykiem w stacyjce nie jest niczym zaskakującym. Polscy kierowcy nie mogą sobie niestety pozwolić na taki „luksus”. W 2018 w naszym kraju skradziono ponad 13,5 tysiąca aut. Co kierowcy robią, żeby ich samochody nie figurowały w tych statystykach?

Jak najlepiej zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą?

Zastosować jakieś popularne rozwiązanie, a może wybrać coś bardziej nietypowego?

wstep

Polska to nie Skandynawia

Z roku na rok w Polsce spada liczba kradzieży aut. W 2015 roku odnotowano około 13 400 takich przypadków. Jeszcze nie tak dawno temu – w 2005 roku – liczba ta wynosiła ponad 45 tysięcy. Trudno jednak przypuszczać, żeby problem ten w ogóle zniknął z naszego krajobrazu. Dlatego też kierowcy chętnie montują w swoich autach różnego rodzaju zabezpieczenia i blokady antykradzieżowe. Czasami są to tradycyjne autoalarmy, a czasami mniej typowe rozwiązania.

Autoalarm

Jednym z najprostszych i najchętniej stosowanych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą jest autoalarm. Nie zapewni on nam jednak pełnej ochrony. Jego funkcja ogranicza się raczej do:

odstraszenia złodzieja poprzez narobienie hałasu,
wydłużenia czasu, jaki złodziej potrzebuje, żeby dostać się do naszego auta.

Decydując się już na autoalarm, warto przeznaczyć na niego więcej pieniędzy i kupić taki, który wykorzystuje dynamicznie generowany kod. Chodzi o to, żeby pilot za każdym razem wysyłał inny sygnał.

Zrób to sam

Często kierowcy stosują swoje własne konstrukcje czy rozwiązania mające ochronić ich auto przed złodziejami. Najczęściej polegają one na:

odcięciu zapłonu,
odcięciu dopływu paliwa.

Odcięcie zapłonu czy dopływu paliwa odbywa się przy pomocy ukrytego przełącznika. Ich działanie jest skuteczne do czasu, kiedy złodziej nie znajdzie przycisku. Im bardziej oryginalne miejsce jego ukrycia, tym mniejsza szansa, że przestępca go znajdzie. Jednak każdy kij ma dwa końce. Paradoksalnie, im „lepiej” schowamy przycisk, tym gorzej dla nas. Sami będziemy musieli się nieźle nagimnastykować, żeby się do niego dostać. Chyba nie o to chodzi, żeby wsiadając do auta, marnować czas na szukanie poukrywanych przełączników.

Zabezpieczenia własnej roboty

Lokalizator GPS

Coraz popularniejszym zabezpieczeniem przed złodziejami są lokalizatory GPS. Dzięki nadajnikom zamontowanym w samochodzie możemy na bieżąco monitorować położenie pojazdu. Profesjonalni złodzieje mają jednak i na to swoje sposoby. Posiadają specjalne urządzenia, które zagłuszają sygnał GPS. Co prawda na rynku istnieją lokalizatory z funkcją antyzagłuszacza, jednak ich cena jest odpowiednio wyższa.

Sprawdzone rozwiązania

Wybierając zabezpieczenie antykradzieżowe do swojego auta, warto zdecydować się na rozwiązanie, które jest sprawdzone. Najlepiej, żeby posiadało stuprocentową skuteczność. Niestety takich blokad na rynku nie ma. Nikt nie zagwarantuje, że Twój samochód na pewno nie zostanie skradziony. Dostępne są jednak urządzenia, których skuteczność oceniana jest na 99%. Są to zabezpieczenia antykradzieżowe marki Niedźwiedź-Lock.

Producent z Lubonia posiada w swojej ofercie takie zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, jak:

blokada kierownicy,
blokada skrzyni biegów,
blokada Cargo,
zabezpieczenie Safe Box.

Produkty Niedźwiedź-Lock to skuteczne rozwiązania, potwierdzone licznymi atestami i certyfikatami. Istotne jest to, że są w pełni bezpieczne dla pojazdu. Dodatkowo nie powodują utraty gwarancji producenta samochodu.

Niedźwiedź-Lock posiada w sprzedaży nie tylko blokady zabezpieczające auto przed kradzieżą. Dzięki dostępnym rozwiązaniom możliwa jest także skuteczna ochrona zawartości samochodu. Safe Box to specjalna skrytka, którą montuje się pod siedzeniem. To skuteczna ochrona przed kradzieżą ważnych dokumentów, portfela czy elektroniki.

Z kolei blokada Cargo to system składający się z dodatkowego zaryglowania drzwi auta dostawczego. Jej montaż jest skuteczną ochroną przed kradzieżą załadunku znajdującego się w dostawczaku.

Wybór metody zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą zależy od indywidualnych preferencji kierowcy. Warto jednak wybierać rozwiązania, o których wiemy, że są skuteczne. Blokady oferowane przez Niedźwiedź-Lock są chętnie kupowane nie tylko przez polskich, ale także zagranicznych kierowców. Zadowolenie kierowców świadczy o wysokiej jakości i skuteczności zabezpieczeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK