Nietypowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

30 stycznia, 2023

pexels stephan louis 5313947

Jednym z najbardziej pożądanych obiektów kradzieży są samochody osobowe. Zazwyczaj zwykły alarm nie jest w stanie skutecznie zabezpieczyć nasze mienie.

Środowisko złodziei ma wiele patentów na bezproblemowe dostanie się do środka auta. Co jednak, gdy napotkają tam inne, bardziej nietypowe zabezpieczania? Niektóre z nich mogą być dla nich nie do przejścia.

Rodzaje zabezpieczeń

Na rynku można spotkać kilka rodzajów nietypowych zabezpieczeń, które skutecznie chronią przed kradzieżą.

Należą do nich:

Blokada kierownicy
Blokada skrzyni biegów

Obie są kompatybilne z większością modeli aut dostępnych na rynku. To, co ważne w żaden sposób nie upośledzają jakości bezpieczeństwa jazdy, nie mają również wpływu na estetykę wnętrza samochodu.

Do ich produkcji wykorzystano bardzo trwałe i certyfikowane surowce. Cały mechanizm obsługi jest bardzo intuicyjny, wręcz banalnie prosty. W niektórych z nich wykorzystano najnowsze możliwości technologiczne.

Blokada kierownicy dla aut z elektroniczną skrzynią biegów

Blokada kierownicy nie wiąże się z założeniem na kierownicę metalowego drążka. Postęp technologiczny pozwolił stworzyć odpowiedni mechanizm sterowany za pomocą kluczyka, który nie ma wpływu na design auta.

Montaż tego zabezpieczenia jest w gestii profesjonalistów, więc samodzielne zainstalowanie jest raczej niemożliwe. Oczywiście nie ma on negatywnego wpływu na układ kierowniczy i wszystkie podzespoły z nim związane. Po zamontowaniu blokady kierownicy złodziej nie będzie miał możliwości sterowania torem jazdy auta – nawet po uruchomieniu silnika.

Blokady skrzyni biegów

Blokady skrzyni biegów mają za zadanie uniemożliwić jazdę samochodem. Istnieje kilka rodzajów takich blokad, od mechanicznych po takie sterowane smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji. Ta ostatnia znajduje zastosowanie w samochodach wyposażonych w system shift-by-wire (e-joylock).

Koszt montażu takiej blokady jest różny, w zależności od jej rodzaju. Natomiast podstawowa wersja blokady skrzyni biegów jest jedną z najtańszych oraz bardzo skutecznych metod zabezpieczenia auta przed kradzieżą.

Udowodniono, że nietypowe zabezpieczania aut tj. blokada kierownicy czy skrzyni biegów sprawiło, że samochody, które je posiadały, były rzadziej przedmiotem kradzieży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK