Nowe technologie zabezpieczeń samochodów

30 stycznia, 2023

Każdego roku w Polsce łupem złodziei pada nawet kilka tysięcy samochodów. Nie są to wyłącznie nowe, luksusowe auta, lecz także używane klasy średniej, które są rozbierane i sprzedawane na części. Mimo fabrycznie instalowanych zabezpieczeń antykradzieżowych, warto zatem zdecydować się dodatkowo na nowoczesne rozwiązania, które zminimalizują ryzyko włamania i próby kradzieży pojazdu.

Zaawansowane technologie zabezpieczające auta przed kradzieżą

Zastanawiasz się dlaczego fabryczne zabezpieczenia aut bardzo często nie chronią pojazdu przed kradzieżą? Odpowiedź jest prosta, popularne rozwiązania są łatwe do pokonania. Aby powstrzymać złodzieja przed próbą włamania, należy zamontować zaawansowane technologicznie zabezpieczenia. Są to m.in.:

1. Blokada skrzyni biegów

Jednym z najczęściej wybieranych zabezpieczeń antykradzieżowych jest blokada skrzyni biegów, instalowana na stałe w nadwoziu auta. Stworzeń uniemożliwia poruszanie drążkiem skrzyni biegów, co w konsekwencji uniemożliwia zmianę biegów i odjechanie samochodem przez złodzieja.

Jakie są zalety blokady? Zabezpieczenie jest proste w obsłudze, odbywa się bowiem przy użyciu klucza oraz niepodatne na uszkodzenia, dzięki użyciu hartowanych elementów wyróżniających się wysoką odpornością. Zastosowanie takich części skutecznie chroni przed wszelkimi próbami rozwiercenia, wyrwania czy włamania się do mechanizmu.

Zabezpieczenie antykradzieżowe, aby działać, nie wymaga zasilania. Nie może być również sterowane zdalnie

Wśród zalet blokady skrzyni biegów można również wymienić:

nowoczesny wygląd, który w żaden sposób nie ingeruje w design pojazdu,

intuicyjność,

skuteczność,

jednorazowy koszt montażu.

Warto także wspomnieć o tym, że rozwiązanie sprawdzi się zarówno w skrzyni manualnej, jak i automatycznej.

2. Blokada JOYLOCK

JOYLOCK to nowoczesna blokada drążka zmiany biegów, która uniemożliwia odjazd autem przez osoby niepowołane. Zabezpieczenie wyróżnia się estetycznym wyglądem. Jest skuteczne, trwałe, niezawodne oraz odporne na próby uszkodzenia i sforsowania, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów. JOYLOCK to idealne rozwiązanie dla właścicieli modeli samochodów wyposażonych w keyless.

3. E-JOYLOCK

E-JOYLOCK to jedno z najnowocześniejszych zabezpieczeń antykradzieżowych, chroniących pojazd przed jego uruchomieniem. Blokowanie skrzyni biegów oraz jej aktywacja odbywa się przy użyciu specjalnej aplikacji na telefon bądź bluetooth. Dlaczego warto się zdecydować na to rozwiązanie?

jest wygodne,

zabezpiecza samochód nawet po próbie uruchomienia silnika,

sprawdzi się w przypadku aut spalinowych i elektrycznych,

jego instalacja nie wpływa w żaden sposób na elektronikę pojazdu,

prosta konfiguracja urządzenia,

aktywacja odbywa się automatycznie.

4. Blokada układu kierownicy

Mechaniczna blokada skutecznie unieruchamia kierownicę za pomocą układu blokującego w autach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po montażu mechanizmu staje się integralnym elementem kolumny, w żadnym stopniu nie wpływając na design wnętrza.

Zabezpieczenie antykradzieżowe nie zabiera miejsca kierowcy, ani pasażerowi, a więc nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania pojazdu. Obsługiwane jest w prosty sposób przy użyciu kluczyka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK