Ubezpieczenie gap czy blokada mechaniczna?

30 stycznia, 2023

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Oprócz mechanicznych blokad na skrzynie biegów, które są uznawane za najbardziej skuteczne zabezpieczenia, właściciele aut wybierają również ubezpieczenia od kradzieży i uszkodzenia pojazdu. Co jest korzystniejsze – ubezpieczenie samochodu czy montaż blokady mechanicznej? Przedstawiamy najważniejsze informację.

wstęp

GAP – zalety i wady ubezpieczenia

Ubezpieczenie GAP chroni przed stratą finansową spowodowaną utratą wartości pojazdu w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Z ubezpieczenia mogą skorzystać tylko właściciele nowych samochodów osobowych i dostawczych, najlepiej kupowanych bezpośrednio z salonu. Ubezpieczenie gwarantuje 100% zwrot w przypadku kradzieży lub szkody, nie chroni jednak wartościowych rzeczy pozostawionych w samochodzie. Jeśli na skutek kradzieży lub zniszczenia, właściciel samochodu utraci portfel, dokumenty lub fotelik samochodowy dla dziecka, koszty nie zostaną pokryte z ubezpieczenia.

Mechaniczna blokada – kompleksowe rozwiązanie

W przypadku kradzieży ubezpieczonego samochodu, właściciel otrzymuje zwrot poniesionych strat, jednak wiąże się to z okresem oczekiwania na załatwienie wszelkich formalności ze strony firmy ubezpieczeniowej. Do tego czasu, były właściciel jest zmuszony korzystać z innych środków transportu, co stanowi kolejne utrudnienie. Montaż blokady Niedźwiedź-Lock gwarantuje skuteczność ochrony pojazdu, ocenianą na 99%. Dzięki temu, próba kradzieży z zamontowanym zabezpieczeniem w większości przypadków kończy się na wybitej szybie. Usterkę można usunąć w krótkim czasie w większości warsztatów samochodowych.

Mechaniczna blokada – kompleksowe rozwiązanie

Koszty ubezpieczenia i montażu zabezpieczenia – co się bardziej opłaca?

Ubezpieczenie GAP obowiązuje najczęściej przez okres kilku lat, a koszty uzależnione są od marki samochodu. Montaż blokady to jednorazowy wydatek, a zabezpieczenie spełnia swoją funkcję przez długi czas. Dodatkowo, Blokady Niedźwiedź-Lock to zabezpieczenia docenione zarówno przez niezależne instytucję, jak i kierowców.

Nasze produkty zdobyły certyfikaty:
TÜV SÜD,
Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK