Wykorzystanie sygnału GPS do odtworzenia historii jazdy

30 stycznia, 2023

Kolizje drogowe, w których trudno jednoznacznie określić sprawcę są jednym z problemów trapiących branżę flotową czy spedycyjną. Z pomocą wszystkim kierowcom oraz firmom transportowym przychodzi jednak nowe rozwiązanie, jakim jest wykorzystanie sygnału GPS do odtworzenia historii jazdy.

wstep

Czarna skrzynka w aucie

Śledzenie GPS w samochodzie działa na zasadzie czarnej skrzynki w samolocie. Gromadzi informacje na temat zachowania kierowcy, a konkretnie sposobu poruszania się pojazdu. GPS zapisuje takie dane jak na przykład:

prędkość,
lokalizacja,
kierunek jazdy,
wykorzystanie pasów bezpieczeństwa,
aktualna pora dnia i pogoda.

Rekonstrukcja zdarzenia drogowego

Zebranie tych danych umożliwia odtworzenie historii jazdy, a co za tym idzie – rekonstrukcję zdarzenia drogowego. Pomaga w ustaleniu, co się stało i w jaki sposób do tego doszło. Wreszcie, umożliwia ustalenie sprawcy wypadku czy kolizji.

Rekonstrukcja zdarzenia drogowego

Dowód niewinności

Rozwiązanie to może być bardzo przydatne w branży flotowej oraz spedycyjnej. Z jednej strony zmniejsza stres kierowcy, który do tej pory mógł być bezpodstawnie oskarżany o spowodowanie wypadku. Konsekwencją często były redukcje premii, a nawet rozwiązanie umowy przez pracodawcę. Z drugiej strony stosowanie systemu GPS pomoże firmom spedycyjnym w egzekwowaniu odszkodowań, gdy zdarzenie na drodze powstanie z winy innych kierowców.

Źródło: https://www.telogis.com/blog/gps-tracking-improve-driver-safety

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK