Zablokowana blokada skrzyni biegów – jak odblokować?

30 stycznia, 2023

Co zrobić, jak się zgubi klucz od blokady skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock? Jak ją odblokować? Czy da się to zrobić bez użycia kluczyka? To dość częste pytania pojawiające się w sieci na różnego rodzaju forach motoryzacyjnych i nie tylko. Czy zgubienie kluczyka oznacza „katastrofę” w postaci braku możliwości skorzystania ze swojego samochodu? Do czego służy karta kodowa dodawana do kluczyków od blokady?

wstep

Zablokowana blokada skrzyni biegów

Czy da się odblokować zabezpieczenie Niedźwiedź-Lock bez użycia kluczyka?  I tak, i nie.

TAK, ponieważ jest to możliwe do wykonania przez wyspecjalizowanych mechaników, którzy dysponują odpowiednimi, specjalistycznymi narzędziami. Dodatkowo jest to czynność bardzo czasochłonna –
demontaż blokady zajmuje wiele godzin.

NIE, ponieważ opisany powyżej demontaż jest skomplikowanym zabiegiem, niedostępnym dla zwykłych kierowców czy drobnych złodziejaszków. Na tym polega przecież skuteczność mechanicznych blokad kierownicy i skrzyni biegów marki Niedźwiedź-Lock, że nie da się ich tak po prostu zdjąć. W sieci krążą pewne mity na temat możliwości zniszczenia ich przy pomocy wiertarki, łomu, a nawet ciekłego azotu. Jak już zostało wspomniane, są to tylko mity. Wiertarka, łom i ciekły azot to za mało, żeby poradzić sobie z produktami firmy z Lubonia. Potwierdzają to testy odpornościowe przeprowadzone przez firmę Niedźwiedź-Lock i przedstawione na filmie.

Zgubiłem kluczyk od blokady skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock – co zrobić?

Zacznijmy od tego, że klient, który zamontuje w swoim samochodzie blokadę Niedźwiedź-Lock otrzymuje:

zestaw trzech kluczy,
kartę kodową.

W związku z tym ich zgubienie nie jest takie proste. Trudno bowiem zgubić trzy kluczyki naraz. Chyba, że ktoś nosi lub przechowuje wszystkie w jednym miejscu, co stanowczo odradzamy. Gubiąc jeden, kierowca ma więc jeszcze dwa zapasowe.

W takiej sytuacji istnieje jednak ryzyko, że zgubiony kluczyk może dostać się w niepowołane ręce. Co wtedy? W takim przypadku kierowca powinien udać się do autoryzowanego serwisu Niedźwiedź-Lock, gdzie mechanik:

zdemontuje zabezpieczenie,
wymieni wkładkę zamka.

Demontaż wraz z wymianą zamka może potrwać około 2-3 dni. Jest to spowodowane tym, że blokada musi zostać przetransportowana z serwisu do siedziby Niedźwiedź-Lock, gdzie zostanie wymieniona wkładka. Następnie zabezpieczenie antykradzieżowe z nową wkładką wraca do serwisu, gdzie zostaje ponownie zamontowane.

W takiej sytuacji kierowca otrzymuje oczywiście nowy zestaw trzech kluczy wraz z nową kartą kodową.

Zgubiłem kluczyk od blokady skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock – co zrobić?

Do czego służy karta kodowa dodawana do kluczyków od blokady Niedźwiedź-Lock?

Karta kodowa jest bardzo istotna, ponieważ na jej podstawie można dorobić sobie klucz. Dzięki temu nawet sytuacja, w której zgubimy wszystkie trzy klucze nie jest sytuacją beznadziejną. Wystarczy dorobić je sobie na podstawie otrzymanej karty kodowej. Producent zabezpieczeń wymaga wówczas dokumentów potwierdzających dane właściciela pojazdu.

A co jeśli zgubimy kartę kodową? To również nie oznacza końca świata. W przypadku zgubienia karty możemy dorobić kluczyk według wzoru innego kluczyka. Tutaj także osoba dorabiająca klucz musi okazać dokument tożsamości.

Przy okazji przestrzegamy, aby nie udostępniać klucza osobom nieuprawnionym.

Zgubiłeś kluczyk od blokady skrzyni biegów? Żaden problem!

Reasumując, zgubienie wszystkich kluczy od blokady Niedźwiedź-Lock nie jest prostą rzeczą. Jeśli jednak przydarzy nam się taka sytuacja, nie jest to sytuacja bez wyjścia. Producent zadbał bowiem o zabezpieczenie swoich klientów w postaci wspomnianej karty kodowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK