Blokada mechaniczna czy ubezpieczenie od kradzieży w samochodach używanych?

30 stycznia, 2023

Co to jest autocasco i ile kosztuje?

AC – dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych (np. samochodów, motocykli) od zdarzeń losowych. Celem takiego ubezpieczenia jest ochrona pojazdu wraz z jego wyposażeniem w przypadku kradzieży, uszkodzenia auta przez stłuczkę z winy kierowcy oraz zniszczenia spowodowanego żywiołami.

Ile kosztuje autocasco dla kilkuletnich samochodów?

Niestety nie ma jednej konkretnej stawki za ubezpieczenia AC, ponieważ każde towarzystwo ma prawo samodzielnie ustalać cenę i zakres polisy.

W ostatnich latach  koszt ubezpieczenia AC znacznie wzrósł, aktualnie są to stawki zaczynające się od 600 zł wzwyż.

Kupując najtańszą polisę, powinniśmy mieć świadomość, że zakres polisy będzie bardzo ograniczony, dlatego przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim zakresem ubezpieczenia, a nie jego ceną.

Co to jest autocasco i ile kosztuje??

Ubezpieczenie od kradzieży

Wykupując polisę na ubezpieczenie od kradzieży, mamy nadzieję, że w przypadku tak przykrego incydentu jak kradzież auta towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci należne nam odszkodowanie.

Niestety zdarzają się przypadki, gdy po kradzieży auta towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaca ubezpieczenia bądź wypłaca, ale niepełną sumę. Co jest tego powodem?

Bardzo często winą takiej sytuacji jest niedoczytanie warunków polisy, zatajenie bądź podanie nieprawdziwych danych dotyczących stanu / parametrów samochodu, bardzo często też nie sprawdzamy sumy ubezpieczenia w momencie zawierania umowy co jest bardzo istotne przy wypłacaniu odszkodowania.

Przykrym skutkiem takiego obrotu sprawy jest regularne opłacanie składek ubezpieczenia i nieotrzymanie należnych pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Oczywiście czytając warunki umowy oraz wypełniając rzetelnie formularz ubezpieczeniowy, jesteśmy w stanie uniknąć powyższej sytuacji, a wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe bez problemu wypłaci nam należne pieniądze i pechowa sytuacja, chociaż po części zostanie nam zrekopensowana.

Niestety, czy dobrze uzupełniliśmy formularz ubezpieczeniowy, dowiemy się dopiero po fakcie, dlatego warto zabezpieczyć samochód w taki sposób, aby jego bezpieczeństwo przed kradzieżą nie zależało od nieświadomych błędów czy ewentualnym niedoczytaniem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na nasze blokady mechaniczne, które ochronią Twój samochód niezależnie od tzw. „drobnych druczków”.

Jaka inna metoda na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą?

Polecamy nasze blokady mechaniczna Niedźwiedź-Lock, które cechują się 99% skutecznością przed kradzieżą. Jednorazowy koszt, czyli raz zamontowana blokada służy długie lata. W ofercie firmy mamy blokady mechaniczne blokujące dźwignię zmiany biegów lub blokady mechaniczne blokujące wałek kierownicy. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w samochodach używanych, w których koszt ubezpieczenie AC stanowi sporą część wartości całego samochodu.

Blokada dźwigni zmiany biegów: to mechaniczne zabezpieczenie antykradzieżowe montowane na stałe w nadwoziu samochodu. Sprawdzi się zarówno w przypadku manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

Blokada wałka kierownicy: to mechaniczna blokada układu kierownicy stosowana w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po zamontowaniu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Jej skuteczność bazuje na całkowitym unieruchomieniu kierownicy za pomocą mechanicznego układu blokującego.

» Kliknij i poznaj szczegóły. «

Jaka inna metoda na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą?

Skuteczność i montaż blokad Niedźwiedź-Lock

Zapewniamy, że montaż blokady nie powoduje uszkodzenia karoserii, ani nie ingeruje znacząco we wnętrze samochodu. Tworzy dyskretną obudowę wokół układu zmiany biegów lub pod kierownicą i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu samochodu.

Potwierdzona skuteczność blokad Niedźwiedź-Lock

Blokady zapewniają 99% skuteczności przed kradzieżą. To produkty o najwyższej klasie zabezpieczenia, potwierdzonej przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Posiadają niemiecki certyfikat jakości TUV, holenderski certyfikat SCM, a także atesty instytucji w takich krajach jak: Rosja, Białoruś, RPA, Czechy i Węgry.

Gdzie zamontować blokadę Niedźwiedź-lock?

Montaż blokad odbywa się w autoryzowanych punktach montażowych w całej Polsce. Zachęcamy do kontaktu z najbliższym punktem w celu omówienia szczegółów oraz ewentualnego umówienia się na spotkanie i montaż.

» MAPA PUNKTÓW MONTAŻOWYCH «

Jaki jest koszt blokady Niedźwiedź-Lock

W zależności od modelu auta, koszt blokady wraz z montażem to koszt od około 600 zł do 1200 zł. Jest to uzależnione od pracochłonności związanej z zamontowaniem blokady. W celu zapoznania się z konkretną wyceną zachęcamy do kontaktu z najbliższym punktem montażowym.

» MAPA PUNKTÓW MONTAŻOWYCH «

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK