Jak ustrzec się kradzieży samochodu „na walizkę”?

25 stycznia, 2023

KRADZIEŻ SAMOCHODU „NA WALIZKĘ”.

Wraz z rozwojem technologii wzrasta również poziom zabezpieczenia nowoczesnych pojazdów przed kradzieżą. Mimo to złodzieje wpadają na coraz nowsze pomysły, w jaki sposób jednak móc otworzyć samochód, wsiąść do niego i odjechać. Popularna stała się w ostatnim czasie metoda kradzieży aut na tzw. walizkę. Na czym polega ten sposób? W jaki sposób zmniejszyć ryzyko przywłaszczenia auta? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

KRADZIEŻE POJAZDÓW

W obecnych czasach częstym łupem złodziei padają nowoczesne samochody. Nic dziwnego, ponieważ sprzedając taki pojazd, można dużo więcej zarobić. Metoda kradzieży „na walizkę” dotyczy środków transportu, które mają wbudowany system bez kluczykowy. Jej zastosowanie wymaga jednak nieco sprytu, a także nakładów finansowych, dlatego nie każdy złodziej się jej podejmuje. Sposób ten jest jednak niemalże idealny, ponieważ nie wymaga mechanicznego łamania zabezpieczeń. Kradzież polega na przedłużeniu bezprzewodowego sygnału z kluczyka. Po tej czynności drzwi auta zwyczajnie się otwierają.

Ciekawostką jest fakt, że złodzieje wykorzystują do tej metody dwa urządzenia, które przypominają walizki, stąd wzięła się ta nazwa. Cały sprzęt jest natomiast wart przynajmniej kilka tysięcy złotych, dlatego nie każdy złodziej może przetestować tę metodę.

JAK KRADNĄ ZŁODZIEJE „NA WALIZKĘ”?

Aby móc ukraść samochód, wykorzystując ten sposób, na miejscu muszą pojawić się przynajmniej dwie osoby, które będą obsługiwały obie „walizki”. Jeden sprzęt wzmacnia sygnał z kluczyka, a co za tym idzie, musi znaleźć się blisko niego, a drugie urządzenie przekazuje odebrane połączenie do samochodu. Nie da się ukryć, że kradzież ta odbywa się praktycznie „na oczach właściciela”, gdyż musi on znajdować się blisko swojego pojazdu. Często dochodzi do tego typu kradzieży, np. pod blokiem, domem, budynkiem pracy.

JAK UCHRONIĆ SAMOCHÓD PRZED KRADZIEŻĄ „NA WALIZKĘ”?

  • Blokada E-Joylock – to nowoczesny system zabezpieczenia skrzyni biegów przed złodziejami, wykorzystujący aplikację w telefonie lub pastylkę bluetooth. Blokada ta jest przeznaczona dla pojazdów, które wyposażone zostały w technologię shift-by-wire. Obsługa aplikacji i urządzenia jest niezwykle łatwa, a blokada naprawdę skuteczna. Złodziej nie jest w stanie odjechać z parkingu.

  • Joylock BMW – nowoczesna metoda blokująca drążek zmiany biegów w nowych modelach BMW. Wystarczy nałożyć obudowę na dźwignię, a osoby niepożądane, nieposiadające kluczyka odblokowującego Joylock, nie będą w stanie ruszyć z miejsca.

Blokada skrzyni biegów – nowoczesna instalacja pozwalająca zablokować możliwość poruszania drążkiem zmiany biegów zarówno w skrzyniach manualnych, jak i automatycznych. Złodziej nie odjedzie samochodem, nawet jeśli go uruchomi.

INNE SPOSOBY OCHRONY POJAZDU?

Można zdecydować się również na zakup specjalnego futerału na kluczyk, który zablokuje możliwość przesyłania sygnału. Warto jednak oprócz wykorzystania tego sposobu zamontować trwałe zabezpieczenie w środku samochodu, np. blokadę skrzyni biegów lub Joylock. Pozwoli to w większym stopniu zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą.

Metoda kradzieży pojazdu na tzw. walizkę jest obecnie bardzo popularna. Dotyczy przede wszystkim nowoczesnych i drogich samochodów, które wyposażone są w system bezkluczykowy. Aby ustrzec się przed tego typu kradzieżą, warto zamontować w aucie dodatkowe blokady antywłamaniowe, np. E-Joylock, Joylock, blokadę skrzyni biegów, pozwoli Ci to w większym stopniu uchronić się przed stratą cennego środka transportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OSTATNIO NA BLOGU

AUTRYZOWANY PUNKT MONTAŻOWY

Sprawdź gdzie możesz
zamontować nasze blokady

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ ZAMONTOWAĆ NASZE BLOKADY

Znajdź punkt serwisowy

KLIENCI O NAS

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK
Przede wszystkim blokada Niedźwiedź-Lock daje mi poczucie bezpieczeństwa – zawsze jestem pewny, że znajdę mój samochód tam, gdzie go zaparkowałem.
MARCIN JAWORSKI
Dlaczego zdecydowałem się akurat na blokady od Niedźwiedź-Lock? Ze względu na ich wysoką skuteczność, najlepszą jakość wykonania
oraz wygodę użytkowania.
ROBERT BOROWSKI
W przeciwieństwie do zawodnych i awaryjnych zabezpieczeń elektronicznych, blokada skrzyni biegów Niedźwiedź-Lock jest niezastąpiona w każdej sytuacji i w każdym samochodzie.
KACPER HUCZKO
W opinii naszych klientów blokady „Niedźwiedź-Lock” są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu. Blokady cechują się niską cena, bardzo prostą obsługą i estetycznym wyglądem.
MIROSŁAW HAMPELSKI EWA SZPOT SP. Z O.O.
Wśród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, produkty Niedźwiedź-Lock wyróżniają się skutecznością i wysoką jakością. Demontaż możliwy jest jedynie w profesjonalnym warsztacie.
WALDEMAR DUDZIAK POL-CAR DEALER
Od wielu lat nasz serwis montuje popularne Niedźwiadki. Z reguły osoby, które raz zdecydowały się na zakup blokady, instalują to rozwiązanie w kolejnych, nowo zakupionych pojazdach.
MARCIN WOLAK AUTORYZOWANY SALON I SERWIS ŠKODA AUTO NR 035
Blokady od „Niedźwiedź-Lock” są najczęściej wybieranym
przez naszych klientów, zabezpieczeniem mechanicznym samochodów.
MIŁOSZ KACZMAREK TOYOTA-SERVICE R.FIETZ, Your Content Goes Here
Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r.. Od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.
MAŁGORZATA ROSA
Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!
ŁUKASZ SIEDLAREK